TEM KAPANDI BOLU DAĞI’NDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

364

TEM otoyolunun Bolu Dağı Tüneli’ni de kapsayan Kaynaşlı-Abant kavşakları arası Ankara yönü, üst yapı yenileme ve onarım çalışması kapsamında 10 gün süre ile ulaşıma kapatıldı. Tem Otoyolu’nun kapanması ile D-100 Karayolunda yine uzun araç kuyrukları oluştu. Sürücüler Bolu Dağı’nı aşmak için saatlerce beklemek zorunda kaldı.

Karayolları, Anadolu Otoyolunun Kaynaşlı ve Abant kavşakları arasında Ankara yönünde üst yapı yenileme ve onarım çalışmasına başladı. Çalışma kapsamında TEM’in Ankara yönü Kaynaşlı Kavşağı’ndan itibaren ulaşıma kapatıldı. Gerekli işaretlemeler yapıldıktan sonra sürücüler Kaynaşlı’dan D-100 Karayolu’na yönlendirildi. TEM’in kapanması ardından gişeler çıkışında D-100 bağlantı yolunda ve D-100’ün Bolu Dağı kesiminde yoğunluk oluştu. Sürücüler Bolu Dağı’nı aşmak için saatlerce beklemek zorunda kaldı.

TEM’deki çalışmanın 14 Temmuz’a kadar süreceği belirtildi.

Kaynaşlı-Abant kavşakları arası Ankara yönü bayram öncesi 8-22 Haziran tarihleri arasında da derz onarım çalışması kapsamında kapatılmış ve trafiğin yönlendirildiği D-100’ün Bolu Dağı kesiminde yine yoğunluk yaşanmıştı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar