BAYSAN MEZARI BAŞINDA ANILDI

405

15 Temmuz hain darbe girişimi yıl dönümü dolayısıyla anma törenleri kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve beraberindeki heyet şehit Ufuk Baysan’ın Beyköy Beldesi Çalıcuma Mahallesindeki kabrini ziyaret etti.

Burada yapılan ziyarette Şehit Baysan’ın kabri başında Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu, dua edildi.

Bakan Özlü kabir ziyaretlerinin ardından beraberindekilerle Baysan’ın Çalıcuma’daki baba evine geçti. Özlü, Şehit Ufuk Baysan’ın Annesi Hatice Baysan ve Babası Ramazan Baysan’la bir süre sohbet etti. İl Müftüsü Selami Emen tarafından baba ocağında da dualar edildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla, şehit ailesini ziyareti sonrasında yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Son 1 yıldır baktığımızda 15 Temmuz dışarıdan destekli bir çete grubunun hareketi olduğunu söylememiz gerekir. Bir çete hareketidir 15 Temmuz darbe girişimi. Yurt dışı desteklidir. Dolayısıyla Allah milletimizi korumuştur. İnşallah bu çetenin uzantılarının yakınlarının bütün kamudan, bütün devlet teşkilatından temizleneceğini hep birlikte göreceğiz. Mücadelenin devam ettiğini söylemek isterim. Allah bir daha 15 Temmuzlar göstermesin.”

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar