SAHİLLER DE OTELLER DE DOLDU TAŞTI !

390

Batı Karadeniz’in en önemli turizm ilçelerinden biri olan Akçakoca’da sahillerde hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Ramazan ayının ardından yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği ilçede hafta sonları ise adeta izdiham yaşanıyor. Denizlerdeki kirlilik oranının neredeyse sıfıra düştüğü ilçede sahillerde günün büyük bir bölümü yer bulmak imkansız hale geldi.

Yaklaşık 35 kilometrelik sahili ve 17 kilometre kumsalı olan Akçakoca’da otel ve pansiyonlar da güzel geçen sezon nedeniyle yüzde 100 doluluk oranıyla hizmet veriyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca’nın bölgenin en önemli turizm ilçelerinden birisi olduğu ve özellikle hafta sonları, ilçede sahil ve otellerde yoğunluk yaşandığını söyledi.

İlçenin son yıllarda turizm alanında patlama yaşadığını belirten Yemenici, şunları kaydetti:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren özellikle tanıtım ve reklam çalışmalarına ağırlık verdik. Bunun meyvesini de her gün almaktayız. Şu anda sahillerimizde yoğunluk yaşanırken, otel ve pansiyonlar da yüzde 100 oranında dolu. Bu durum tüm esnaflarımızı memnun etmektedir.”

ÖLÜMLÜ VAKAMIZ YOK !

Yemenici, ilçede turizm altyapısı ve sahil güvenliğinin sağlandığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Sahillerimiz her gün temizlik ekipleri tarafından temizlenmekte. Gelen turistlere iyi hizmet ve sahillerimizin temizliği noktasında gereken tüm çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca sahillerimizi can kurtaran ve ekiplerimizle güvenli hale getiriyoruz. Şu ana kadar her hangi bir ölümlü boğulma vakası yaşanmadı. 100’ün üzerinde vakaya müdehale edildi. Ekiplerimiz özveri ile çalışıyor. İnşallah bir de Zodyak bot kazandırıyoruz. Bu noktada hem valimize hem de Düzce Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da olmaması için tüm güvenlik önlemlerini almaya devam edeceğiz.”

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar