BASIN MENSUPLARI DÜZCE’YE HAYRAN KALDI

459

Düzce Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve her yıl düzenli bir şekilde yapılması planlanan Düzce Belediyesi Basın Zirvesi, İstanbul ve Ankara’dan gelen Ulusal Medya Mensuplarının katılımı ile hafta sonu gerçekleştirildi.

AKÇAKOCA İLE BAŞLADI

Düzce Belediyesi Basın Zirvesi’ne Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk başta olmak üzere; TRT, A Haber, Kanal A, ATV, Sabah Gazetesi, Posta Gazetesi, Milliyet, Hürriyet, Kanal D, Show TV gibi ulusal yayın yapan kuruluşların temsilcileri katıldı. Düzce Belediyesi önünde buluşan her iki grup ilk olarak Akçakoca’ya gitti. Hamsi restorantta başlayan program, Akçakoca’nın gezilmesi ile tamamlandı. Katılımcılar Akçakoca’nın muhteşem güzelliklerini ve Akçakoca ile ilgili bilgiyi Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’den dinledi.

DÜZCE TURU’NDA ŞEHİTLER PARKI VE KUSURSUZ KAFE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Turun ikinci bölümü ise Düzce şehir turu ile geçildi. Düzce Belediyesi önünden 15 Temmuz Şehitler Parkına kadar yapılan yürüyüş daha sonra Hastane Caddesi üzerinde bulunan Kent Parktaki Kafe Kusursuzda son buldu. Ulusal basın mensupları hem 15 temmuz şehitler parkındaki tarihi çeşmeyi hem de Kafe kusursuz, adeta kusursuz buldu. Düzce’yi daha yakından görmeye başlayan Basın mensupları daha sonra ilimizin en büyük turizm değerlerinden birisi olan Topuk Yaylasına geçti.

TOPUK YAYLASINDA EĞLENCE DORUKLARA ÇIKTI

Düzce’nin muhteşem güzelliklerini gezmeye ve ilimizin tanıtımlarını medya kuruluşlarında gösterebilmek için Düzce’ye gelen basın mensupları sıcak havanın ardından dondurucu bir soğukta Topuk Yaylasına çıktı. Topuk göleti ve Fenerbahçe Spor Kulübü tesislerini yakından inceleyen heyet daha sonra göl kenarında mangal partisi yaptı. Düzce’nin değerli sanatçısı Metin Demir’in şarkıları ile soğuk hava bir anda sıcak havaya dönüştü. Oyun havaları ile başlayan eğlence daha sonra katılımcıların ses yarışması ile sona erdi.

2. GÜN İLK DURAK SAMANDERE ŞELALESİ OLDU

Basın mensupları ikinci günün sabahında ile Samandere Şelalesi’ni gezip sosyal tesislerde Başkan Mehmet Keleş ile birlikte kahvaltı yaptılar. Basın Mensupları Samandere Şelalesi’ne hayran kaldıklarını belirterek böyle bir güzelliğin tanıtılamamasına şaşırdılar.

ANTİK KENTİ GEZDİLER CUMYARİ’NDE RAFTİNG YAPTILAR

Basın Mensupları daha sonra Konuralp Antik Kenti ziyaret ettiler. Kırk Basamakları ve Trekking yolunu gezen basın mensupları daha sonra Cumayeri ilçesinde rafting yaparak eğlenceli bir gün geçirdiler. Basın menupları Konuralp’te düzenlenen Off Road heyecanına da ortak oldular.

KELEŞ; DÜZCE İKİNCİ MEMLEKETİNİZ OLSUN !

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Basın Zirvesi’nin kapanışı dolayısıyla yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu: “Belediye Başkanlığı, gazetecilik, bunlar teferruat. Ben yeni insanlar tanıdım, onları çok sevdim, umarım onlar da beni sevmişlerdir. Bundan sonra inşallah dostluğumuz devam eder. Düzce’yi beğendiğinizi umarım. Belki aklınızdan “Buraya niye geldik, ne yapacağız burada?” diyorsunuzdur. Bunu canlı canlı size göstermeye çalıştım. Yakınınızda bilmediğiniz, belki çok iyi tanımadığınız bir dünyayı size göstermeye çalıştık. Düzce sizin bundan sonraki ikinci memleketinizdir. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de sizin kardeşinizdir.”

KELEŞ’E ”SİZİ PARLAMENTODA GÖRMEK İSTİYORUZ” DEDİ!

Hediye verilmesi için seçilen temsili basın mensubu ise Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i parlamentoda görmek istediklerini belirterek, şöyle konuştu: “Başarılarınızın yanı sıra kişiliğiniz olarak gerçekten sizi çok takdir ettik. Kendi ailemizden biriymişsiniz duygusu yaşattınız bize. Sizden aldığımız cesaretle biz de sizin fahri hemşehriniziz artık. Biz burada gördüğümüz her güzelliğin arkasında Mehmet Keleş’in varlığını hissettik. Bunu yağcılık olarak kabul etmeyin. Basın mensupları olarak biz bunu herkese söylemeyiz. Bir gün sizi parlamentoda da görmek istiyoruz.”

Basın Mensupları düzenlenen hediye takdiminin ardından Düzce’den ayrıldılar.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar