BAYRAMLAŞMA PROGRAMI KÜLTÜR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİ

349

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin bayramlaşma programına katıldı.

Bakan Özlü, Düzce Belediyesi Kültür Merkezindeki bayramlaşma töreninde, Vali Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve protokol üyeleri ile tek tek bayramlaştı.

Özlü, burada yaptığı konuşmada, bayramların birlik ve beraberlik için önemli olduğunu söyledi.

Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı idrak ettiğini ifade eden Özlü, “Bir önceki bayram yine burada bayramlaşmıştık. Bugün de Kurban Bayramı’nı idrak ediyoruz. Dün kurbanlarımızı kestik, bugün ve yarın inşallah kent merkezi ve ilçelerde ziyaretlerde bulunacağız. Düzcelilerin bayramını kutlayacağız. Hep birlikte inşallah güzel bayramlara erişmek dileği ile hayırlı bayramlar diliyorum.” diye konuştu.

AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, İslam Dünyası’nda akan kanın durduğu ve huzurun hakim olduğu bir bayram temennisinde bulundu.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Arakan’da yaşanan insanlık ayıbını hatırlatarak İslam Alemi’nin buruk bir bayram geçirdiğini söyledi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, ile Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş birlik içerisinde bayrama kavuşmanın sevinci içerisinde olduklarını ifade etti. Keleş manevi atmosferin yükseldiği bayramların insanların kendilerini çek etme günleri olduğunu belirtti.

Resmi bayramlaşma töreni Düzce İl Müftü Vekili Hüseyin Akkaya tarafından edilen dua ile son buldu.

Bakan Özlü, programın ardından eşi Onur Özlü ile Çilimli İlçe Mezarlığındaki babası Ahmet Özlü’nün kabrini ziyaret ederek dua etti.

Özlü daha sonra annesi Behiye Özlü’yü ziyaret etti.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar