ÖZLÜ BAYRAM ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ !

410

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kurban Bayramı’nın 3. Gününde mesaisini ilçe ve beldelere ayırdı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, eşi Onur Özlü ile birlikte Kurban Bayramı’nın 3. Gününde de belde ve ilçeleri ziyaret etti. Güne Beyköy Beldesi ile başlayan Bakan Özlü daha sonra sırasıyla Kaynaşlı,Yığılca, Boğaziçi Beldesi ve Akçakoca ilçesini ziyaret etti. Ziyarette vatandaşlarla tek tek bayramlaşan Bakan Özlü zaman zaman sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla Yığılca ilçe parkında vatandaşlarla bayramlaşan Özlü burada önemli açıklamalar yaptı. Özlü, Yığılca’nın çehresinin devam eden yatırım çalışmalarının tamamlanmasının ardından çehresinin değişeceğini belirtti. Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu tarafından ilçeye yaptırılan çimento fabrikasına yönelik kamuoyundaki tartışmalara karşı sessiz kalan Özlü, halkla bir araya geldiği bayramlaşmada yatırıma dair hiçbir açıklamada bulunmadı.

İlçe belediyelerinin üst yapı çalışmaları için gereken 18 milyon lirayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracılığıyla düşük faizli kredi imkanıyla temin ettiklerini söyleyen Bakan Özlü, Gümüşova, Cumayeri ilçelerine birer milyon lira pay düşerken Yığılca’ya 3 milyon lira ödenek verildiğini ifade etti. 3 milyon lira ödenek ile Yığılca’nın içme suyu için gerekli çalışmalarının yapılacağını, yollara parke taşı döşeneceğini kaydeden Özlü, sorumluluk sahasında olmamasına rağmen Yığılca’nın köylerindeki sorunları da dert edindiği için de Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’e teşekkür etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Akçakoca ilçesinde ise Hayvanseverler ve Dohaycan üyesi Nermin Alpay’dan taleplerini içeren bir not aldı. Bakan Özlü notu alarak hayvanseverlerle bir süre sohbet etti.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar