TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

533

Düzce Belediyesi tarafından her yıl yapılan ve geleneksel hale getirilen toplu sünnet şöleni Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal tesislerinde yapıldı. 120 çocuğun sünnet ettirildiği toplu sünnet töreni için belediye önünden Erguvan sosyal tesislerine kadar halk arasında kaplumbağa olarak bilinen vosvos araçlarla sünnet konvoyu oluşturuldu.

Düzce Belediyesi tarafından sünnet edilen 120 çocuğun tüm sünnet kıyafetleri temin edildi. Toplu Sünnet Şöleni için belediye önünde toplanan çocuklar için ailelerinin ve davetlilerin katıldığı vosvos araçlardan oluşan sünnet konvoyu düzenlendi.

Sünnet şölenine Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Jandarma Alay Komutanı Yılmaz Özdemir, Düzce İl Emniyet Müdürü ile birlikte davetliler ve sünnet olan çocukların aileleri katıldı.

Erguvan sosyal tesislerindeki sünnet şöleni Kuran Kerim tilaveti ile başladı. Ardından konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, belediye olarak sosyal projelere çok fazla önem verdiklerini belirterek “120 çocuğumuzu sünnet ettiriyoruz. Hem kültürümüzün hem de dini inançlarımızın vecibesi olan bu sünnet şölenini sürdürmeye kararlıyız. Erkekliğe ilk adımı attılar hayırlı olsun diyorum sosyal faaliyetleri elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Hem çocuklarımız, hem gençlerimiz, hem yaşlılarımız hem de ihtiyaç sahibi ailelerimiz için birçok proje geliştirdik. Sadece bu işler işin sosyal hizmetler müdürlüğü kurduk belediye bünyesinde. Onun koordinasyonunda birçok başarılı proje gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese, bütün belediye personeline teşekkür ediyorum. Bu güzel gelenek her zaman devam edecek.” İfadelerini kullandı.

Başkan Keleş’in ardından söz alan Düzce Valisi Zülkif Dağlı “Çok güzel ve anlamlı bir etkinlikte bir aradayız. Çocukların erkekliğe ilk adımlarını attıkları bu güzel günde belediyemiz bu güzel hizmetinde hep birlikte bir aradayız. Sünnete uygun olarak yapılan bu tören hayırlı olsun. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Belediyemiz 2 ay zarfında sünnetleri yapmış bugün çocuklara sadece sevinç kısmı kalmış. Sünnete uygun olarak yaşamalarını Allah nasip etsin. Başta belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafında çocukları sünnet eden doktorlara plaket takdim edilirken 120 çocuğa ise altın ve oyuncak hediye edildi.

Sünnet şöleni gün boyu çeşitli eğlenceler ile devam ederken çocuklar gönüllerinden geldiğince eğlendi

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar