AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

545

Ahilik haftası kutlamaları kapsamında açıklama yapan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı “Esnaf semtimizin, mahallemizin sokağımızın abisi olmuştur. Manevi değerlerimizin, kültürümüzün, toplumsal yaşantımızın sosyal dayanışma ve adaletin adeta teminatı olmuştur” dedi.

Ahilik haftası kutlamaları kapsamında Düzce Belediyesi önünden Anıt Park Meydanına kadar Düzce Belediyesi Mehter takımı eşliğinde yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüşe Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, protokol üyeleri, davetliler ve esnaf temsilcileri ile esnaflar katıldı.

18-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ahilik haftası kutlamaları başladı. Düzce Belediyesi Mehter takımı eşliğinde Düzce Belediyesinden Düzce Anıt Park Meydanına kadar yürüyüş ile başlayan etkinlikler kapsamında, Anıt Park Meydanında Ahilik Pilavı dağıtıldı.

Anıt Park’ta ki program çelenk sunumu ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı “Ülkeyi ayakta tutan, bir arada tutan ülkemize istikamet çizen bir görevi de asırlar boyunca hakkıyla bu teşkilat yerine getirmiştir. Bizim kültürümüzde, bizim medeniyetimizde esnaf ve sanatkar sadece alan, satan, ticaret yapan kişi değildir. Esnaf semtimizin, mahallemizin sokağımızın abisi olmuştur. Manevi değerlerimizin, kültürümüzün, toplumsal yaşantımızın sosyal dayanışma ve adaletin adeta teminatı olmuştur. Ahilik teşkilat anlamında ise Anadolu da birliği, refahı, toplum düzenini sağlayan ve halkın maddi, manevi tüm ihtiyaçlarına cevap veren ve verebilecek tarzda teşkilatlanan sivil toplum kuruluşudur” dedi.

Kayıkçının konuşmasının ardından yılın ahisi ve meslek gruplarına göre çeşitli dallarda ahilik ödülleri sahiplerine takdim edildi. Program Vali Vekili Hasan Bağcı ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in ahilik pilavı dağıtması ve alanda açılan stantları gezmesi ile son buldu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar