GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

434

19 Eylül Gaziler Günü Düzce’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Anıtpark Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan etkinlikler kapsamında protokol üyeleri, şehit aileleri ve gazilerle kahvaltıda bir araya geldi.

19 Eylül Gaziler Günü, Düzce Valiliği tarafından düzenlenen resmi programla Anıtpark’ta kutlandı. Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilişinin yıldönümü olarak kutlanan Gaziler Günü nedeni ile Düzce’de de resmi program düzenlendi. Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen programa Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, şehit yakınları, polisler ve askeri erkan katıldı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, protokol üyelerinin çelenk sunumunun ardından Düzce Muharip Gaziler Derneği Başkanı Vedat Nefesoğlu günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı.

Nefesoğlu, “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasını müteakip, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü 153 sayılı kanun ile mareşallık rütbesi ve gazilik unvanının verilmesi nedeniyle bugün gaziler günü olarak kutlanmaktadır. 19 Eylül aynı zamanda Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin kuruluş günüdür. Gaziler Günü canını bu ulusa adayan gazilere kutlu olsun. Bizi bu günde gururlandıran TBMM ile Türk Silahlı Kuvvetlerine şükranlarımızı sunarız. Dün olduğu gibi bugün de aynı inançla aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ulusal değerlere saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya canımızı feda etmeye hazırız.” dedi.

Tören, Nefesoğlu’nun konuşmasının ardından Osman Kuyumcu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Göktay Dinç’in seslendirdiği şiirle son buldu. Protokol üyeleri şehit yakınları ve gazilerle resmi törenin ardından bir otelde düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Programda protokol üyeleri davetlilerle tek tek ilgilendi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar