TÜRKİYE’DE YURT SORUNU OLMAYAN TEK İL DÜZCE !

803

Yeni Kent bölgesindeki Kalıcı işyerlerinin yurt ihtiyacını önemli ölçüde karşıladığını belirten AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Bu yıl yurt sorunu olmayan tek ilin Düzce olduğunu söyledi.

Konu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin Düzce’deki yurt sorununun kalıcı işyerleri sayesinde çözüldüğüne işaret etti.

Keskin, “Düzcemiz üniversitesi ile de birlik ve beraberliğini bu süreçte gösterdi. Bunun da sonuçlarını biz iki buçuk yıldan bu yana sayın bakanımız başta olmak üzere, milletvekillerimiz, rektörümüz ve valimiz de dahil Düzce’nin bütün dinamikleri ciddi bir gayret gösterdi. Bu gayretin sonucunda kalıcı işyerlerini üniversite öğrencilerimize tahsis etmek istedik. Hem il özel idaremiz kar etsin, hem de Düzce’mize gelen kardeşlerimizin dışarıda kalmamasını istedik. Bu yüzden kalıcı iş yerlerini, Gençlik Spor Bakanlığına, KYK’ya kiralayarak Düzce’deki öğrencilerimizin dışarıda kalmamasını istedik.”Yeni yapılan yurtlarla birlikte bu noktadaki açığı kapattık” dedi.

Keskin son olarak Düzce’nin 81 il arasında yurt sorunu olmayan tek il olduğunu ifade ederek, “Geçen sene 150 boşluğumuz vardı KYK’larda. Türkiye’de şu anda üniversite öğrencilerinin ve üniversitelerin olduğu bölgelerde bir tek Düzce’de yatak problemi yok.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar