GENÇ BAŞKAN GÖREVE BAŞLADI !

1.246

AK Parti Gölyaka 6. Olağan Kongresi Gölyaka Şehir Parkında geniş bir katılımla gerçekleştirildi.Kongrede tek aday olan İl Gençlik Kolları eski Başkanı Fazlı Koç, 130 oy ile Gölyaka İlçe Başkanı oldu.

AK Parti Düzce ilçe teşkilatlarında kongre heyecanı devam ediyor. Gölyaka ilçesinde yapılan kongrede eski Gençlik Kolları Başkanı Fazlı Koç, tek aday olarak girdiği seçimde 130 oy ile AK Parti Gölyaka İlçe Başkanı oldu.

Kongreye AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, 23. Dönem Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK üyeleri Burak Yıldız ve Ahmet Duman, Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut ve belediye başkanları, ilçe başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri, partililer, delegeler ve CHP ile MHP İlçe Teşkilat başkanları katıldı.

Divan kurulunun oluşturulması ve Saygı Duruşu ile İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşmalara geçilen kongrede eski Gölyaka Başkanı Necmi Kap açılış konuşmasını yaptı. Kap, “ İlçe başkanlığını bugün devredeceğiz, görev yaptığım süre içerisinde destek veren herkese teşekkür ediyorum. AK Parti iktidarı ile vatandaş hizmet gördü, bizler dava adamıyız, cumhurbaşkanlığı sistemi çok önemli, milletin tamamını mutlu etmek için çalışacağız, Yeni seçilecek olan Fazlı Koç’a şimdiden başarılar dilerim, her zaman yanında olacağız” ifadelerinde bulundu.

Ardından Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut kürsüye gelerek belediye olarak yapılan çalışmaları aktardı. Akbulut, “ Biz gelirken yıkmaya geliyoruz dedik yıkalım ki yenisini yapalım. Mazeret üretmeye gelmedik, hizmet etmeye geldik, doğalgazı getireceğiz dedik getirdik, suyumuz geldi mi geldi, belediye de ak masa kurduk vatandaşımız kolay ulaşsın diye. Doğalgaz da bin 500 aboneye ulaştık, evlere suyu biz bağlatıyoruz, stadyum yapacağız dedik bitmek üzere, ruhen Müslümanım fikren komünistim. 219 kişiyi ev sahibi yaptık, araç parkını genişlettik, elektriği bütün kabloları yerin altına aldık. İmar bir belediye başkanının başını yer, Gölyaka kazansın ben kaybedeyim, imar deyince akla hep rant gelir ama biz ranta değil hizmete önem veriyoruz, Gölyaka’yı marka şehir yapacağız, iskan sorununu çözeceğiz, biz hep birlikte kazanacağız. Yeni gelen arkadaşlara başarılar diliyorum, biz başkanımızın yanında olacağız” dedi.

AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan ise eski Başkan Necmi Kap ile çalışmaktan onur duyduğunu belirterek, “ Necmi ağabeyimiz, Fazlı kardeşimize mutlu bir şekilde bayrağı devrediyor, Bekir başkanımız faaliyetleri açık bir şekilde anlattı, biz çok uğraştık doğalgazı için ama Bekir Başkan şahsi dostluklarını ve siyaseti kullanarak bunu başardı. Biz Gölyaka’yı turizm alanı yapmak istiyoruz. Fazlı kardeşime şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti 23. Dönem Milletvekili Celal Erbay da kongrelerin hayırlara vesile olmasını istedi.

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, ben demeden biz olmalıyız mesajı verdi. Keskin, “ Teşkilatımız uzun zamandır bir süreç yaşıyor, Düzce 81 vilayet içerisinde en az problemi olan bir kaç ilden biridir, bir mücadele içindeyiz, birbirimizin hukukuna saygı göstermek zorundayız, kardeşlik düsturuna devam etmeliyiz. Araştırmadan hiçbir kardeşinize saldırmayın. Çünkü daha sonra mahcup olabilirsiniz. Siyasette hep vardır. Birilerinin ayağını kaydırmak, sırtına basarak siyaset yapmak. Ben hiç kimsenin sırtına basarak siyaset yapmadım” dedi.

“Bu partinin il başkanlığını yaptığım sürece bu çizgimi korumaya devam edeceğim. Kim ne yaparsa yapsın. Hiç fark etmez. Ben talimatı sadece Recep Tayyip Erdoğan’dan alırım” diyen Keskin, “ Başka da hiç kimseden talimat almam. Almadığımı da bu salondaki herkes bilir. Siyasi hayatıma da mal olsa almam. 2012’de ben bu teşkilata il başkanı adayı oldum. Yüzüme gülüp de arkamdan iş çevireni de gördüm. Başkasının arkasından iş çevirmem. Yola çıktıklarımı yolda bulduklarıma satmadım. Bundan sonra da satmayacağım. Bu davanın yolcuları olarak en önemlisi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır bir şekilde yürüyeceğimizden hiçbir şüphem yok. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

AK Parti Gölyaka İlçe Başkanlığının tek adayı olan Fazlı Koç da kendini ilçe başkanlığına layık görenlere, birlikte çalışma fırsatı bulduğu tüm teşkilatlara ve kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a gençlerin önünü açtığı için teşekkür konuşması yaptı. Kongrede faaliyet raporu ve gelir gider tablosu ibra edildi. Ardından da delegeler seçime giderek oylarını kullandı. Oyların sayılmasının ardından Fazlı Koç, 130 oyla AK Parti Gölyaka İlçe Başkanı oldu.

AK Parti Gölyaka İlçe Teşkilatı ise şu isimlerden oluştu:
Ahmet Acar, Ahmet Çevik, Ali Can Dursun, Cavit Akkaya, Gökhan Uzun, Gülsu Kandemir, Hakan Demircan, Hasan Örenay, Kemal Akbulut, Kübra Öztürk, Muhterem Parlak, Recep Ali Soylu, Sebahat Gücçük, Zeki Çavuş.”

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar