SOFUOĞLU FRANSA’DA KAZA GEÇİRDİ !

435

Dünya Supersport Şampiyonası’nın 10. ayağında yarışan Sofuoğlu, Fransa’nın başkenti Paris yakınlarındaki Nevers Magny-Cours Pisti’ndeki sıralama turlarında kaza geçirdi. İlk açıklamasında “vücudumu hareket ettiremiyorum” diyen Sofuoğlu’nun bel ve kalçasında 3 kırık tespit edildi.

Dünyaca ünlü milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Fransa’da kaza yaptı. Dünya Supersport Şampiyonası’nın 10. ayağında yarışan Sofuoğlu, başkent Paris yakınlarındaki Nevers Magny-Cours Pisti’ndeki sıralama turlarında kaza geçirdi.

“BELİMDE VE KALÇAMDA 3 KIRIK VAR”

Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, “Bu sefer kötü düştüm, belimde ve kalçamda 3 kırık var. Herkes benim dün kaza geçirdiğimi düşünmüştü ama dün yağda kaymıştım. Bugün ise kaza yaptım.” dedi.

AMBULANS UÇAKLA TÜRKİYE’YE GETİRİLECEK

Vücudunu hareket ettiremediğini ve bu gece Türkiye’den gönderilecek ambulans uçakla yurda döneceğini ifade eden milli sporcu, “Acilen Türkiye’de tedavi olmam gerekiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı konuyla ilgileniyor. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu aradı. Bu gece beni uçakla aldıracaklar.” diye konuştu.

3 HAFTA SONRAKİ YARIŞLARA YETİŞMEK İSTİYOR

Sofuoğlu, bir an önce tedaviye başlanması gerektiğini, 3 hafta sonraki İspanya yarışına yetişmek istediğini kaydetti.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar