BAŞBAKAN VALİLERİ BÖYLE UYARDI

653
Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde ağırladığı 81 ilin valisine uyarılarda bulundu. “Mesele ülkenin geleceğiyse hata yapın ama hainlik yapmayın” diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: Hata yapmaya alan var ama hainliğe asla alan yok.
 
Valiler toplantısına, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce ve 81 il valisi katıldı.
 
“ARTIK MİLLETİ YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN DİYORUZ”
 
Başbakan Binali Yıldırım Valilere hitaben yaptığı konuşmasında; ”Biz en baştan beri millet devletin değil, devlet milletin hizmetinde olacak dedik. Size düşen görev devlet ile millet arasındaki mesafeyi kapatmaktır. Mesafe koymamaktır. Mutluluğunu, sevincini yüreklerinizde hissederek görev yaptığınızı biliyorum. Sizleri bu bilinç ve gayretinizden dolayı tebrik ediyorum fakat hayatın bir gereği olarak sürekli yenilenmeye ihtiyaç var. Başarılarımızla övünerek değil, daima yeni başarılar, daha iyisini nasıl daha iyi yapacağız düşüncesi ile çalışmak mecburiyetindeyiz.
 
Uzun seneler milletimizin yüzü gülmedi. Hamdolsun, son 15 yılda biz bu durumu tersine çevirdik. Artık milleti yaşat ki devlet yaşatsın, milleti yücelt ki devlet yücelsin prensibini hayata geçirmiş bulunuyoruz.
 
HATA YAPIN AMA HAİNLİK YAPMAYIN
 
Mesele ülkenin geleceği ve menfaati ise hata yapın ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var ama hainliğe asla alan yok. Bulunduğunuz şehirlerden milletin emaneti sizlerin omuzlarınızdadır. Rızasını beklediğiniz yegane mercii milletin ta kendisidir.” dedi.
 
Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar