EMNİYET ÜNİVERSİTE ÇEVRESİNDE KUŞ UÇURTMUYOR !

541

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, üniversite öğrencilerinin ağırlıklı olarak yaşadığı bölgede denetimlerini arttırdı. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, bölgeye gelerek denetimi bizzat yönetti.


Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören 11 kız öğrenci geçtiğimiz hafta bir araç içerisinden taciz edildi. Kız öğrencilerin şikayeti üzerine Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Tacizci yakalandı, ancak tacizlerin devam etmesi üzerine ekipler Kampüs çevresini adeta ablukaya aldı.

Düzce Üniversitesi’nin ana kampüsünün bulunduğu Konuralp bölgesi ile özellikle kız öğrencilerin kaldığı devlet ve özel yurtlar ile kafeler bölgesinde her gün değişik saatlerde uygulamalar başladı.

İlk uygulamaya Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Özbakır ve Asayiş Şube Müdürü Cengiz Dursun’da katılarak durum hakkında bilgiler aldılar ve uygulamaları yönettiler.

Yunus timleri, trafik ekipleri ve asayiş ekipleri tarafından yapılan uygulamalar sırasında durdurulan araçlardaki şahısların kimlik sorguları, alkol durumları ve araçlarının durumları sorgulandı.
Uygulama yapıldığını gören bazı sürücüler kaçmaya çalışırken, polis ekipleri kaçmalarına müsaade etmedi ve dur ihtarına uymayan sürücülerin araçları bağlandı.

Uygulamada 40 araç kontrol edildi. 10 sürücüye 13 bin 80 TL ceza yazıldı. 11 araç trafikten men edildi. 76 şahıs sorgulandı.
Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ekiplerine uyarıda bulunarak “Bundan böyle özellikle bu bölgelerde öğrencileri rahatsız eden, alkollü araç kullanan, abart egzoz takan her kim olursa olsun bunlara fırsat vermeyeceğiz. Çalışmalarımızı da arttırarak devam ettireceğiz” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar