VALİ DAĞLI MUHTARLARI YEMEKTE AĞIRLADI

431

Düzce Valisi Zülküf Dağlı, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında, ilde görev yapan muhtarlarla yemekte buluştu.

19 Ekim Muhtarlar Günü Düzce’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında Muhtarlar için düzenlenen özel yemekte Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve protokol üyeleri muhtarlarla bir araya geldi. Yemekte söz alan Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Yaşar Çengel, bugünü kendilerine armağan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve organizasyonu düzenleyen Vali Zülkif Dağlı’ya teşekkür etti. Daha sonra kürsüye çıkan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise, ilin sorunlarını hızlı bir şekilde tespit etmeye çalıştıklarını söylerken, telefonunun ve kapısının tüm muhtarlara açık olduğunu dile getirdi.

Son olarak söz alan ve hep birlikte bir aile olduklarını belirten Vali Zülkif Dağlı, “Allah bu birliğimizi daim etsin. Mutlaka eksiklerimiz var. Ama iyi niyetle tüm kurumlarımız bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ortaya da iyi şeyler çıktığını görüyoruz. Yol aldığımız, tamamladığımız pek çok iş var ama devam eden işlerimiz, bazen takıldığımız, para ödenek yetersizliğinden başlayamadığımız işlerimiz de var. Ama iyi niyet çerçevesinde işler yürüyor. Örneğin köylerin asfaltı konusunda 110 kilometre asfalt yapılması İl Özel İdare tarafından talep edildi, şu anda 98. kilometredeyiz. Bu iyi bir başarıdır” dedi.

Eğitimde tekli eğitime geçme çabalarından da bahseden Vali Dağlı, “2018’den itibaren tüm okullarımızda tekli eğitime geçmiş olacağız. Muhtarlarımız azalarımızla biraz daha fazla bir araya gelsin, köylerin sorunlarını mütalaa etsinler. Köylerde varsa okullarda öğretmenlerle, imamlarla, diğer kamu görevlileriyle bir araya gelsinler. Bize proje getirilirse daha çok çalışma yaparız. Köy okullarıyla ilgili çalışmalara önem veriyoruz. Köylü de biraz elini taşın altına koyacak. Bir sınıfta anaokulu, biçki dikiş kursu, gençler için sosyal faaliyet alanı açabiliriz. Boş olan binaları değerlendirmek üzere tüm muhtarlarımıza sesleniyorum. Bu çalışmalarını yapsınlar, buraları canlı birer organizma haline getirelim. Pek çok konuyla mücadele ediyoruz. En önemli iki konu terör ve uyuşturucu. Biz bunu nasıl çözeriz hep birlikte çalışmamız lazım, bu tesisler bu manada çok önemli” diye konuştu.

Konuşmaların ardından program, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve 2002’den beri Güzelbahçe Mahallesi Muhtarlığı görevini yürüten Haldun Ayla’ya plaket takdim edilmesi ile son buldu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar