GÜVENLİK KAMERASI HER OKULDA OLACAK !

607

Okul müdürleriyle bir araya gelen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bu yıl üzerinde titizlikle durulan güvenli eğitim güvenli okul projesi kapsamında merkez ilçede kamerası olmayan okul kalmayacağını söyledi. Okul çevrelerinde sigara satışlarını kesinlikle müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Dağlı, okul yöneticilerinden emniyet görevlileri ile irtibat halinde olmasını istedi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığında 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Dağlı, öğrencilerin evin kapısından çıktığından itibaren her şeyinden sorumlu olduklarını kaydederek, “Okullarımızın kamera sistemleri, güvenlik sistemleri ile ilgili geniş bir toplantı yapmıştık. Sizlerde hazırlıklarınızı yaptınız, yapmaya devam ediyorsunuz. İlçelerimizde kameralar tamamladı. İl merkezinde de önümüzdeki hafta köylere hizmet götürme birliği marifetiyle ihalelerimiz yapılacak. Merkezde de kamerası kalmayan okul kalmayacak. Bildiğiniz gibi Toplum Yararına Proje (TYP)’den 35 tane özel güvenlik personeli ilimize tahsis edildi. Geçen hafta çalışma bakanımızla yaptığımız görüşmede 50’ye çıkarılması yönünde talebimizi ilettik.” dedi.

Bağımlılıkla mücadele hakkında görüşlerini dile getiren Dağlı, “Hem alta doğru ilerliyor hem yukarı doğru ilerliyor. 60 yaşındaki bir adamda da bağımlılık var bakıyorsun 11-12 yaşındaki çocukta da var. Sigara konusu önemli okulların çevrelerinde sigara satışlarını kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Okulumuzdaki yöneticiler Emniyet görevlileri ile irtibat halinde olsunlar. Bağımlılıkla mücadelede rehber öğretmenlerimiz istekleri çok iyi olduğunu öğrendim. Bizi gerçekten memnun etti.” ifadelerinde bulundu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar