BELEDİYE’DE İSTİFALAR PEŞPEŞE GELDİ !

729

Düzce Belediyesi’nden bugün peş peşe istifa haberleri geldi. İlk olarak Başkan Yardımcısı Ali Güney istifa etti. Güney, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Düzce Belediyesi’nde görev aldığım 3,5 sene içinde, yasalar ve yönetmeliklere uygun bir yönetim anlayışı ile çalıştım.” ifadesini kullandı. Ardından Başkan Yardımcısı Kadir Badur, sosyal medya hesabından görevi bıraktığını duyurdu. Her iki ismin belediye meclis üyeliği görevi ise devam ediyor.

Dursun Ay’ın Düzce Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasının ardından en merak edilen konuların başında gelen başkan yardımcılarının görevde kalıp kalmayacağı konusu netleşmeye başladı. Eski Başkan Mehmet Keleş’in sağ kolu olarak bilinen ve belediyenin tüm mali işlerinden sorumlu olan Başkan Yardımcısı Ali Güney görevinden istifa etti. Güney’in istifasını açıklamasından dakikalar sonra ise bir diğer başkan yardımcısı Kadir Badur da görevi bıraktığını duyurdu.

Eski Başkan Mehmet Keleş’in Murat Caymaz’ı görevden alarak başkan yardımcılığına getirdiği Kadir Badur da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Belediye başkan yardımcılığı görevimden istifa ettim. Allah’a emanet olun. Hakkınızı helal edin.” ifadelerini kullandı. Uzun süredir hakkında ‘İstifa edecek’ yorumları yapılan Güney, bırakma kararını dilekçeyle yönetime sunarak, 3,5 yıllık başkan yardımcılığı görevine son noktayı koydu.

Şimdi gözler, diğer başkan yardımcıları Mesude Özcan ve Şemsettin Yenersoy’a çevrildi. Her iki başkan yardımcısının görevi bırakıp bırakmayacağı sorusunun cevabı merakla bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar