KESKİN’DEN 29 EKİM KUTLAMA MESAJI

418

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında; Tarihte asla esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla, kadını, erkeği, çocuğu,
yaşlısı ile kazanarak zaferle taçlandırmış, bu büyük zaferin ardından 29 Ekim 1923’te, ”Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”; ilkesi ve ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ilan etmiştir.

AK Parti olarak Cumhuriyetimizin birikimlerine daha fazlasını eklemek, muasır medeniyet seviyesini yakalamak ve birlik, beraberlik içinde Cumhuriyetimizin önünde duran vesayet sorununu kaldırmak için yoğun mücadelemiz devam etmektedir. Büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere olan bağlılığı, ilkeli ve vizyoner politikalarla Türkiye, bölgesinde ve dünyada bir ilham kaynağı olmayı günümüzde de sürdürmektedir. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, milletimizin
devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiştir. Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da, İstiklal Harbi’ndeki kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir.

Cumhuriyet Bayramımızı kutladığımız bu günde başta Kurtuluş Mücadelesinin komutanı Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Cumhuriyet ilanına karar veren TBMM’nin tüm üyelerinin, bütün şehitlerin,gazilerin, isimli ve isimsiz tüm kahramanlarımızın aziz hatırasına saygı duyuyor, tüm Düzceli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar