KREMPARK’TA OYUNCAK MÜZESİ AÇILDI !

559

Krempark AVM ziyaretçilerini nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerini sergiliyor.

Sepaş Enerji tarafından Düzce’de gerçekleştirilen sergide yüzyıllık geçmişe sahip oyuncaklar yer alıyor. Ziyaretçiler ilk uzay temalı oyuncakların 1920’li yıllarda Amerika’da üretilmesiyle 1969 yılında Amerika’nın aya çıkması arasındaki güçlü bağlantıyı ve daha pek çok tarihi bilgiyi oyuncakların diliyle keşfedecekler. Oyuncak dünyasının en etkileyici oyuncaklarından bebek evlerinin de en güzel örnekleri Oyuncak Müzesi Sergisi’nde ziyaret edilebilecek. 1700’lü yıllarda Almanya’da ortaya çıkan bebek evi kültürünün yüzyıllık, en seçkin örnekleri, ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken oyuncaklardan olacak.

Yüz yaşındaki tahta kamyondan, sesten hızlı giden Concorde uçağa kadar ulaşımın tarihine de tanık olacak olan ziyaretçiler, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Japonya’da içine konulan piller ile teknolojik devrimin başlangıcı sayılan oyuncak örneklerini de sergide görebilecek. Oyuncak Müzesi Sergisi’nde yer alacak ‘’Türk Malı’’ oyuncaklar da hatıralarda derin izler bırakan örnekleriyle ziyaretçilerini nostaljik bir yolculuğa çıkaracak.
Sepaş Enerji tarafından Düzce Krempark AVM’de sergilenecek Oyuncak Müzesi Sergisi 31 Ekim – 12 Kasım tarihlerinde 10.00 – 22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar