SARSILMAZ’DAN DÜZCE’DE 32 DERSLİKLİ OKUL !

579

Düzce’de Sarsılmaz Silah Sanayii tarafından yapılacak 32 derslikli lise için protokol imzalandı.

Valilik makamında düzenlenen törene, Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve okulu yaptıracak Sarsılmaz İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş katıldı.

Uzunmustafa Mahallesi’ndeki mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait taşınmaza yapılacak okulun isminin “Sarsılmaz Aliş Anadolu Lisesi” olacağını belirten Vali Dağlı, “32 derslikli lisenin yapımına en kısa sürede başlanacak. Sarsılmaz İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’mizin sahibi Aral Bey ile Uzunmustafa Mahallemize 32 derslikli bir Anadolu lisesi yapmak üzere protokolü imzaladık. 18 ay süremiz var. 18 ay sonra inşallah Sayın Aral Bey okulumuzu yapmak suretiyle Mili Eğitim Müdürümüze teslimini yapacak.” dedi.

Eğitime desteğin önemine değinen Vali Dağlı, Aliş’e böyle bir hizmeti Düzce’ye yapmalarından dolayı çok teşekkür etti.

“Babamızın ismini yaşatmak büyük bir onur”

Şirket sahibi Latif Aral Aliş ise Düzce’ye bir okul yapmanın kendileri açısından gurur olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Düzce’mize yaklaşık bin kişinin okuyacağı okulu kazandırmak bize gurur kaynağı. Tabii babamızın ismini de yaşatmak büyük bir onur bizim için. Herkese teşekkür ederiz. Okulumuzun ismi de Sarsılmaz Aliş olacak.” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar