GENÇ İMAM HATİPLİLER KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜ !

445

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını açıklaması sonrası protestosu devam ediyor. Düzce’de Cuma Namazı sonrasında Genç İmam Hatipliler Derneği gençleri tarafından protesto edildi.

Cedidiye Camii önünde Cuma namazı sonrası toplanan Genç İmam Hatipliler Derneğine bağlı gençler tekbir getirerek, Amerika ve İsrail aleyhine slogan atarak İstanbul Caddesi boyunca yürüdüler.

Anıtpark’a kadar yürüyen gençler burada İstiklal Marşı okudular ardından Kuran’ı Kerim okundu. Sonrasına Genç İmam Hatipliler Derneği Başkanı Onur Çetin, “Biz, Düzceli gençler Kudüs için tepkimizi gösterdik. Kudüs bizim için önemlidir, kıymetlidir. Düzce ne ise Kudüs’te odur, evimiz neyse Kudüs odur. Türkiye ne ise Kudüs odur. Gençler olarak Amerika’nın kararını kınıyoruz. Kudüs, Müslümanların eline geçene kadar direnişe devam edeceğiz. Kısık sesler olarak kalmayacağız. Kudüs bizim her şeyimizdir. Orası, Peygamber efendimizin miraca yükseldiği yerdir, ilk kıblemizdir. Biz Müslüman gençler olarak Kudüs’e sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından etkinlik son buldu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar