DÜZCE İÇİN YENİ SÖZLER VERİLDİ !

512

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ak Parti Düzce İl Başkanlığı’nın, Düzce Kültür Merkezi’nde düzenlediği ‘Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı’ na katıldı.

Toplantıda konuşan Bakan Özlü, 5 önemli sorunu çözdüklerini belirterek Düzce’de otogar, hastane, kültür merkezi, TEM Otoyolu bağlantısı ve depremler sonrası yapılan kalıcı iş yerlerinin atıl durumdan kurtarılması konusunda yaptıkları çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Düzce’ye gelen Özlü, D-100 Karayolu’nun Bolu Dağı kesimindeki bir restoranda basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Bakan Özlü ve kahvaltının ardından basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra Kültür Merkezi’nde, partisinin İl Başkanlığı’nca düzenlenen Yılsonu Değerlendirme Toplantısı’na katılan Özlü, burada yaptığı konuşmada, yerli otomobil çalışmalarını bakanlık olarak yürüttüklerini söyledi.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, yapılan yatırımları değerlendirmek amacıyla bu toplantının düzenlendiğini söyledi, “ herkes konuşacak biz yapacağız “ diyerek en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Keskin, “ Birlik beraberliğimizi hep koruduk. Düzce’nin bir planlama problemi var, biz bu planlamayı yapalım dedik, hep birlikte oturduk planlamamız yaptık. Bugün o gün, şimdi hesabımızı veriyoruz. Sayın Bakanımızın büyük gayretleri, milletvekillerimizin desteği ile güzel bir sunum hazırlandı. Düzce’de son 10 yılda 8 Milyar liralık yatırım yapmışız. Düzce’nin bitmez denilen problemlerini bitirdik. Son 2 yılda yatırımlara hız verdik. 2016 yılında 170 proje yatırıma dönüştü. “ dedi.

Ardından Kürsüye gelen Bakan Özlü, öncelikle hava kirliliği konusunda konuştu ve Düzce ovasını doğalgazla donatacaklarını söyledi.

2 yılda tüm sorunların çözülmediğinin de altını çizen Özlü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak yerli otomobil konusuna oldukça önem gösterdiklerini ifade ederek, Türkiye’de ilk defa Türkiye’nin kendi markası olacak olan bir otomobil tasarımı yaptıklarını belirtti

Bakanlık olarak çok çalıştıklarını vurgulayan Özlü, şöyle devam etti:

“Türkiye’de ilk defa, Türkiye’nin kendi markası olacak bir otomobil tasarımı yapıyoruz. Türkiye’nin en büyük 5 firmasını bir araya getirdik. Nasıl Almanya’nın Mersedes’i, Volkswagen’i varsa nasıl Fransa’nın Renault’u, Ctroen’i varsa Türkiye’nin de dünya ölçeğinde, dünya piyasalarında bilinen bir markası olacak. En gözde, toplum tarafından en sahiplenilmiş, en fazla talep olan projesini biz yürütüyoruz.”

Yerli otomobille alakalı çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini aktaran Özlü, “Bugüne kadar, büyük bir toplumsal sahiplenme olduğuna inandığım bir proje bu. Bu bakımdan bu konuyu da çok iyi çalışıyoruz.” diye konuştu.

Programda, kent genelinde yapılan yatırımların sunumu yapılarak katılımcılara bilgi verildi. Ayrıca, Kuzey Batı Çevre Yolu, yeni stadyum, Akçakoca Yat limanı, Akçakoca’ya yeni devlet hastanesi, Düzce’ye modern bir öğretmen evi, eski Azmimilli okulu kent müzesi projesi, arkeoloji müzesi, engelliler için yüzme havuzu gibi projeler için de söz verildi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar