DÜZCE’Yİ BOLU İLE SAKARYA ARASINA SIKIŞMAKTAN KURTARDIK !

693

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting konuşması sonrası kongrenin yapılacağı Kalıcı Konutlar Kapalı Spor Salonu’na geçti. Burada salonu dolduran partililer tarafından yine büyük bir coşkuyla karşılanan Erdoğan, tezahüratlar eşliğinde konuşma yapacağı kürsüye çıktı.

Konuşması öncesi dakilalarca alkışlanan ve sloganlar atılan Erdoğan, “Maşallah salon dolu, buranın en az 3 katı ile dolu dışarısı.” diyerek, Düzceliler’in yoğun ilgisi karşısındaki memnuniyetini dile getirdi.

Düzce’nin genel ve yerel seçimler ile 16 Nisan Halkoylaması’nda verdiği destekten dolayı halka teşekkür ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bu güzel sonuçlar için sizlere gönülden teşekkür ediyorum. Rabbim gönül birliğimizi daim eylesin. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Kardeşlerime fedakarlıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. AK Parti teşkilatlarında çalışmış herekese partim adına teşekkür ediyorum.”

Son gelişinden bugüne Düzce’nin büyük gelişim gösterdiğine şahit olduğunu belirten Erdoğan, “Mesela çok önemli bir gelişme üniversitemiz öğrenci sayısını iki katına çıkartmış. Yenilikçi ve gelişim sıralamasında 185 okul arasında 35. olduğunu gördüm. Bilim Merkezi ile Düzce bilim, sanayi ve teknoloji bakanımızın izinde. Yeni yapılan derslik sayısı yükselmiş. Hastanelerimiz hizmete girmiş. Bölünmüş yol sayısı 165 km’ye çıkartılmış. Düzce; Bolu ile Sakarya arasına sıkışmış bir şehirdi çekip çıkardık. Düzce için yapacağımız çok iş var. Önümüzde bir imtihan var, 2019 seçimleri. Ana kademelerimizle kadın ve gençlik kollarımızla 2019’a hazırlanmak zorundayız. Kongrelerimizi bu şahlanışın işaret fişeği olarak görüyorum. 2019 bu siyasi gelişim ve dönüşümün markası olacak. Bütün saldırılara karşı o değişim ve dönüşümü gerçekleştirmemiz lazım” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar