TOZAN YENİDEN BAŞKAN !

539

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl kongresi gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Zekeriya Tozan yeniden başkan seçildi. Kongre öncesinde başkanlık koltuğuna talip olduğunu açıklayan Hayati Çaklı ise çoğunluğu oluşturamadığından başkanlık yarışına giremedi.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen CHP Düzce İl Başkanlığı Olağan kongresi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Yalova Miletvekili Muharrem İnce, İstanbul milletvekili Mahmut Tanal ve önceki dönem Milletvekilleri Umut Oran ile Berhan Şimşek, MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katılımıyla yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede konuşmalar yapıldı. Kongrede Divan Heyeti Başkanlığını İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal yaptı.

Divan Heyeti’ne gelen önerge ile 173 delegenin 93’ünün imzasıyla Zekeriya Tozan İl Başkanlığı adaylığına sunuldu. Adaylığa başka müracaat eden çıkmadı. Gerçekleşen İl Başkanlığı Olağan Kongresi’nde Tozan tek liste girdiği seçimde koltuğunu korudu.

Yaptığı konuşmasında 2019 seçimlerinde Düzce’den bir milletvekili çıkartmak hedefinde olduklarını kaydeden Tozan “Bundan sonraki toplantılarımızı asil, yedek ayrımı yapmadan hep beraber genişletilmiş olarak yapacağız. Ben sadece burada bana verilen yetki çerçevesinde sizlerin sözcülüğüne soyundum. Başkanlık değil ben de sadece üye ile aynıyım kararları ortak alacağız. Amaç Düzce’yi daha iyi temsil etmek, amaç 2019’da önemli 3 tane seçim var. Önce yerelde başarı gösterip Düzce’nin genel seçimlerde en az 1 milletvekili ile temsil edilmesini sağlayacağız. ” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar