CHP’DEN BASINA 10 OCAK YEMEĞİ !

515

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla CHP, Düzce’deki basın çalışanlarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Konsopa Otel’de gerçekleştirilen programda konuşan CHP İl Sekreteri Melih Bakan, gazetecilerin daha özgür olması temennisinde bulunarak, “Bizim isteğimiz özgür ve üzerinde baskı kurulmayan yargı erkiyle birlikte basın özgürlüğüdür.” dedi.

CHP Düzce İl Yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün akşamında yerel basın çalışanları ve ajans temsilcilerini akşam yemeğinde ağırladı. Konsopa Otelde düzenlenen programa, CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, CHP yönetim kurulu üyeleri ve gazeteciler katıldı. 


Yemekte bir konuşma yapan CHP İl Sekreteri Avukat Melih Bakan sözlerine gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladı ve şöyle devam etti: “Dileğimiz şudur ki daha özgür bir basın, daha özgür bir yargı erki. Basın özgürlüğü bugünlerde çok tartışılan konuların başında gelmektedir. Nedeni basın özgürlüğü halkın doğrudan hükümeti ve yöneticileri denetleme mekanizmasıdır’ dedi.

Amerika’daki basın özgürlüğünden de örneklerle bahseden Bakan, basın üzerinde baskı kurulmayan bir Türkiye temennisini dile getirdi ve şunları söyledi: “Bizim isteğimiz özgür ve üzerinde baskı kurulmayan yargı erkiyle birlikte basın özgürlüğüdür. Ülkemizde ki gazetecilerin basın özgürlüğünün daha çok olduğu bir ülke ve Türkiye olmasını diliyorum.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar