SEYYAR PAZARCILAR ODASINDA BAŞKAN DEĞİŞTİ !

1.182

İki listenin yarıştığı Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Genel Kurulu’nda kazanan, mevcut Başkan İbrahim Güney’in rakibi Mustafa Akkaş oldu. Seçim sonucunun açıklanması sonrası çıkan gerginliği ise toplantı salonunda hazır bulunan polis yatıştırdı.

Birliğin toplantı salonunda gerçekleştirilen Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Genel Kurulu’nda mevcut Başkan İbrahim Güney ile başkanlığa talip olan Mustafa Akkaş’ın listeleri yarıştı. Seçim işlemi sonucunda kazanan Mustafa Akkaş oldu. Genel kurulun yapıldığı salonda geniş güvenlik önlemleri alınırken kürsü konuşmalarına ise pazarcıların ortak sorunları damga vurdu.

Başkan Adayı Mustafa Akkaş “Bizim ekmeğimiz bizim namusumuz. Bizim ekmeğimize, bizim namusumuza Sosyete Pazarı adı altında el uzatacak insanın, elini kırarız. Çünkü bizler 50 TL., 100 TL. satış yaparak evimize ekmek götüren pazarcı insanlarız. Bizler Peygamber Efendimizin övdüğü mesleği yapıyoruz. Pazarcılar odası kutsal bir meslektir, nimet satar. Ama şunu unutmayın ki insan aç sokağa çıkabilir fakat açık sokağa çıkamaz” diye konuştu.

DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı’nın da hedefinde Sosyete Pazarı vardı. Kayıkçı, “Sosyete Pazarı deyip geçmeyin. Her şeyi satıyorlar. Patlatma mallar. Ben yıllarımı verdim. Bunlara boyun bükmeyeceksiniz.” dedi.

Kürsü konuşmalarının ardından seçim işlemine geçildi. Sandıkta üyelerin çoğunluğu tercihini Mustafa Akkaş’tan yana kullandı. Seçim sonucunun açıklanması sonrası salonda başlayan sözlü atışmalar kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşünce araya polis ekipleri girdi.

Birbirine bağıran tarafları ayırmaya çalışan polisler, takviye ekip istedi. Kongre salonuna gelen Yunus ekiplerinin de müdahalesi ile kavga daha fazla büyümeden yatıştırıldı. Gerginliğin gölgesinde gerçekleşen kongre sonunda Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası’nda Mustafa Akkaş dönemi başlamış oldu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar