BASIN AÇIKLAMASINDA GÖZ YAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR !

391

AK Parti Düzce Kadın Kolları tarafından da 21 yıl önce 28 Şubat döneminde yaşananlara, yapılan basın açıklamasıyla tepki gösterildi.

Parti binasında açıklama yapan AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş darbeler tarihinin en utanç verici zaman dilimlerinden birini anmak için toplandıklarını söyledi. Darbenin, binlerce insanı zindanda çürüttüğünü ifade eden Güneş, şöyle konuştu:

“Türkiye darbeler tarihinin en utanç verici zaman dilimlerinden birini hatırlamak için burada bulunmaktayız.1000 yıl sürmesi tasarlanan binlerce insanımızı zindanlarda çürüten, on binlercesini işsiz bırakan milletin evlatlarını birbirine düşürmek için çalışma grupları kurup kaos ve iç savaş tasarlayan darbeciler; bunları yaparken de milletimizin cebinden milyarlarca dolar parayı buharlaştırarak ülkemizde adeta bir terör havası estirmişlerdir.

28 Şubat’ın Ülkeye getirdiği olumsuzlukları da anlatan Güneş bu olumsuzlukları da sıraladı. “İmam-Hatip Liselerinin önünü kesmek için ülkemize 8 yıllık kesintisiz eğitim adı altında bir garabet dayatılarak gençlerimizin meslek edinmesine de ket vurulmuştur. Sanayicimizin ara eleman ihtiyacını
karşılamasına engel olunmuştur. İmam-Hatip Liselerinde uygulanan kat sayı adaletsizliği ile eğitimde eşitlik ilkesi ihlal edilmiştir. İnancı gereği başörtüsü takan kadın kamu çalışanları görevlerinden ihraç edilmiş, öğrenciler okullardan atılmıştır.”

28 Şubat’a en güzel cevabın 2003 yılında AK Parti’nin iktidara gelmesiyle verildiğini sözlerine ekleyen AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş, “28 Şubatı ve diğer darbeleri unutmadık, unutturmayacağız” dedi.

AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş, sözlerini şöyle noktaladı: “28 Şubat Darbecilerinin tüm çabalarına rağmen birliğini, beraberliğini korumuş ve birbirine kenetlenmişlerdir. Milletimizin 28 Şubat Darbesine en güzel cevabı AK Parti’nin 2003’te iktidara gelmesidir. Milletimizi dışardan çökertemeyen yapılar bizi laik/anti-laik biçiminde bölmeye, birbirimize düşürmeye çalıştılar ancak muvaffak olamadılar. Cumhuriyet mitingleri adı altında illegal örgütler ile ele vererek halkı birbirine düşürmeye çalıştılar. Biz AK Parti Kadın Kolları olarak 28 Şubat cuntacılarından hesap sorulmasının takipçisi olmaya devam edeceğiz. 28 Şubat’ın insanlarımızda, kadınlarımızda açtığı yaraları iyileştirmek için çabalamaya devam edeceğiz. 28 Şubatı ve diğer darbeleri unutmadık, unutturmayacağız.”

“Gözyaşlarına Hakim Olamadı”

Basın açıklamasına 28 Şubat post modern darbesini mağduru öğretmen Emine Alkan ve Emine Özel de katıldı. 28 Şubat mağduru Emine Alkan, “ Televizyonlarda o süreçte görülen her sahneyi yaşadık. Başörtümüz çekildi, itildik, okula alınmadık. 28 Şubatta insanların hak ve hukukları, özgürlükleri inançlarından dolayı kısıtlandı. Rabbim o günleri bir daha kimseye yaşatmasın. Kaybolan yıllar geri gelmiyor” dedi ve göz yaşlarına hakim olamadı.

Bir diğer 28 Şubat mağduru Emine Özel ise o süreçte kendilerini ancak mağdurların anladığını kaydederek, “ Gençlerimizi bilinçlendirmeli ve 28 Şubat post modern darbesinin nelere mal olduğunu anlatmalıyız. Allah bir daha yaşatmasın. Bu yarayı ömür boyu yaşayacağız” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar