TOBB BAŞKANI AKÇAKOCA’DA !

393

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ve Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’yi makamlarında ziyaret etti.​

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Nisan ayında ticaret odalarının seçime gireceğini belirterek, “Odalarımızda Allah nasip ederse Nisan ayında seçimler gözükmekte. Demokratik seçimde üyelerimiz birbirleriyle yarışacaklar.” dedi.

Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk’ü makamında ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, ticaret odalarının seçimlerinin yaklaştığını ve bunun bir hizmet yarışı olduğunu anlattı.

Oda başkanlıklarının maddiyatı gözetmeden tamamen hizmete dayalı gönüllük esasına göre yapıldığının altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Odalarımızda Allah nasip ederse Nisan ayında seçimler gözükmekte. Demokratik seçimde üyelerimiz birbirleriyle yarışacaklar. İş bittikten sonra birlik ve beraberlik içinde kendi iline, ilçesine hizmet etmek için yarışacaklar. Buralarda maddi bir şey yok. Tam tersine cebinizden harcarsınız. Evinizden, işinizden fedakarlık edersiniz.” diye konuştu.

Akçakoca’nın dinamik bir yönetime sahip olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

“Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nazım kardeşim de çalışıyor. Akçakoca’nın ekonomisi için gece gündüz meclisiyle, yönetimiyle çalışıyor. Tabii bu da Akçakoca için büyük bir avantaj. Genç ve dinamik kaymakamınızın olması, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin de odamızın içerisinden çıkıyor olması büyük bir avantaj. Sağ olsun bakanımız Düzce’ye sahip çıkıyor. OSB için iş bitti. İnşallah sanayi ile beraber alt yapısıyla, fındığıyla, deniziyle Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olacak. Akçakocalılar olarak şanslısınız.”

Hisarcıklıoğlu daha sonra Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’yi de makamında ziyaret etti.

Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı açıklamada, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye teşekkür ettiğini belirterek, ’’Sayın Bakanımız Faruk Özlü’nün desteği ile Akçakoca ilçemize Organize Sanayi Bölgesi ve üniversite kazandırıldı. Bakanımızın katkısı çok büyük. Belediye Başkanımızı da tebrik ediyoruz. Ankara’da çalışmalarını duyuyoruz. Başkan ve TSO Başkanımız gece gündüz çalışıyorlar. Organize Sanayi Bölgesi sözü verilmişti gerçekleştirildi. Fakülte sözünü vermişlerdi sözleri yerine getirdiler. Kendilerini tebrik ediyoruz’’ diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar