BAKAN ÖZLÜ’DEN 8 MART KUTLAMA MESAJI

455

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yayımladığı mesajında Tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum dedi.

Bakan Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi.

Kadınların hayatın her alanında, ekonomide, ticarette, üretimde, bilimde, sporda, girişimcilikte, eğitimde ve siyasette daha fazla yer almalarını diliyorum.

Türk kadınlarının elde ettikleri her başarı, sadece kadınlar için değil, toplumun bütünü için ilham kaynağıdır.

Bizler; kadınlarımızın her alanda, daha etkin olmalarını istiyoruz. Bir ülkede kadınlar iş ve çalışma hayatında etkin değillerse, o ülkenin kalkınması, büyümesi, hedeflerine ulaşması mümkün olmayacaktır.

Dolayısıyla, kadınların işgücü ve istihdam alanında daha fazla yer almaları, toplumsal bir hedef olarak benimsenmelidir.

Elbette sadece temenniler yeterli değildir. Somut adımların atılması da gerekmektedir. Bu anlamda Hükümet ve Bakanlık olarak, kadın girişimciliğini sadece bir ekonomik faaliyet olarak değil, sosyal bir sorumluluk olarak kabul ediyoruz.

KOSGEB başta olmak üzere, kadın girişimcilerimize ve ev hanımlarımıza ayrıcalıklı, özel destekler veriyoruz. KOSGEB Uygulamalı Eğitim Programına girip sertifika alan kadınlarımızı, hibe ve teşvik programlarıyla destekliyoruz. İş kurma ve girişimcilik alanlarında, kadın girişimcilerimize pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Türkiye’nin gelişme ve kalkınma hedefleri için, toplumsal cinsiyet eşitliğini, bütün plan ve programlarımıza yerleştiriyoruz.

Türkiye, kadınıyla ve erkeğiyle birlikte, güven içinde, geleceğe doğru yürümeye devam ediyor. Türk kadınlarının, her alanda çok daha büyük başarılara imza atacakları inancıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, şehit analarımız şehit eşlerimiz başt

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar