MAHKUMLARIN EL EMEĞİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

372

Düzce T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu mahkumları tarafından yapılan el emeği ürünler, Düzce Belediyesi Ogün Danış Sergi Salonunda ziyaretçilere açıldı.

Düzce T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde kurulan İş Yurtları Ürünleri ve El Sanatları çalışmaları kapsamında mahkumların yaptığı el emeği ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Düzce Belediyesi Ogün Danış Sergi Salonunda düzenlenen serginin açılış kurdelesini Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, Düzce İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve davetliler katıldı.

Serginin açılış kurdelesini kesen heyet daha sonra sergide yer alan el emeği ürünleri dikkatle inceledi. Sergi hakkında konuşan Başkan Dursun Ay “mahkumların ceza infaz sürelerini en verimli şekilde değerlendirmeleri ve meslek kazanmaları için başlatılan bu çalışma güzel sonuçlar ortaya çıkarıyor. İçeride geçirdikleri süreyi boşa harcamayarak hem bir şeyler üretiyor hem de bu sayede para kazanma şansları oluyor. Sosyal bir proje olarak bu çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar