CUMAYERİ YAĞLI GÜREŞLERİ KIRAN KIRANA GEÇTİ !

671

Cumayeri Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Yağlı güreşler Çevrik mahallesi eski futbol sahasında yapıldı.

Güreşleri izlemeye Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, Ak Parti İlçe Başkanı Musa Birdal, Milletvekili aday adayları Zafer Gündüz ve Hatun Albayrak Şengüloğlu, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda güreş sever katıldı.

Çevrik mahallesi eski futbol sahasında sabah başlayan güreşlere pehlivanlar büyük ilgi gösterirken, müsabakalar kıran kırana geçti. Vatandaşların da yoğun ilgisine sahne olan yağlı güreşleri organize eden Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, güreş alanında yaptığı konuşmasında, Cumayeri’nin yağlı güreşlere olan ilgisinin tarihten geldiğini ve büyük güreşçiler yetiştirdiğini belirterek, bundan sonraki dönemlerde de bu organizasyonların devam edeceğini söyledi.

Tuna, yağlı güreşlerin kendileri için önemli olduğunu vurgulayarak, “Cumayeri Belediyesi olarak Ata sporumuza sahip çıkıyoruz. İnşallah bizden sonraki belediye başkanları da bu geleneğe sahip çıkarlar. Gün geçtikçe yağlı güreşler de profesyonelleşiyor. Özellikle Cumayeri Belediyesi olarak yağlı güreşin her zaman arkasında olacağız. Cumayeri Belediyesi, spor alanında çok ciddi çalışmaları ortaya çıkartmaya devam edecek” dedi.

Finale kalan Recep Kara ve Süleyman Aykırı arasında kıran kırana gecen mücadelenin baş pehlivanı Recep Kara oldu. Müsabaka sonunda derece giren pehlivanlara ödülleri takdim edildi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar