9 TESİSİN TEMELİ ATILDI

354

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Belediye Kültür Merkezi’nde Devlet Su işleri Toplu Temel Atma ve Açılış Merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı Merasimine katıldı.

Törende konuşan Bakan Özlü, yatırımlar kapsamında ıslah edilecek olan Efteni Gölü havzasının çalışmaları tamamlandığında yeni Abant Gölü olacağını belirterek, emeği geçen Bakan Eroğlu’na ve ekibine teşekkür etti.

Düzce için yapılan çalışmaların devam edeceğini dile getiren Bakan Eroğlu ise orman köylerinde yaşayan 2 bin 586 aileye 15 milyon liralık kredi verdiklerini belirtti.

Ormanlarda arıcılık faaliyetlerine önceden izin verilmediğini aktaran Eroğlu, “Ormanları kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak alma kararı aldık. Sayın Cumhurbaşkanımız, 5 bin köye gelir getirici orman kurmak için talimat verdi. Şu ana kadar 3 bin 800 köyü tamamladık. 2019’a kadar 5 bin köye gelir getirici orman kuracağız. Ormanlar artık halkımızın kalkınması için bir lokomotif olacak. Burada madem orman var, vatandaş buradan istifade edecek.” diye konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’da konuşmasına Düzce’yi olan sevgisini de ifade etti. Eroğlu, “ Bakan Özlü kardeşimizin yapmış olduğu çalışmaları yakından takip ediyoruz ve başarılı işlerin altına imza atıyor. Sizlere Başbakanımız Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Cumhurbaşkanımız Düzce’ye gideceğimi öğrendiğinde çok sevindi ve bizlere Düzce için ne gerekirse yapın talimatını verdi. Onunda Düzce’ye karşı ayrı bir sevgisi var. Düzce cennetten bir bahçe. Sizlerin huzurunda DSİ Bölge Müdürüne yapmaya söz verdiğim köprüler için talimat veriyorum. Parasını da yarın hazırlayacağım. Düzce’nin bir sloganı olması gerekiyor. İnsanlar Düzce’yi bilmiyor ve buranın tanıtımının yapılması gerekiyor. Seçimlerde Düzce’den 3-0 bekliyoruz. Benimle birlikte 4-0 olsun” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından temel atma töreni gerçekleştirildi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar