KÜÇÜK KIZIN ÖRNEK DAVRANIŞI !

454

Akçakoca ilçesinde küçük bir kız çocuğu markete girerek şeker almak istedi. Market sahibini göremeyince aldığı şekerin parasını önce kameraya gösterdi ardından masaya bıraktı.

RAHATSIZ OLUP GERİ GELDİ, ŞEKERİ BIRAKIP PARAYI ALDI

Akçakoca ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde bir markete giren 13 yaşındaki Rüya Esendağ, markete gittiğinde iş yeri sahibini göremedi. Tezgahta bulunan şekeri alan küçük kız parayı önce iş yerinin güvenlik kamerasına gösterip masanın üzerine bıraktı. Sonrasında ise market sahibi yok diye rahatsız olup şekeri bırakıp tekrar parasını geri aldı. Bu anlar ise iş yerinin güvenlik kamerasına an ve an yansıdı.

Bu sırada markete giren iş yeri sahibi Nedim İşgören, küçük çocuğa güzel davranışı nedeniyle teşekkür etti. 8’inci sınıf öğrencisi Rüya, Market sahibini dükkanda göremeyince aldığım şekerleri ve parasını kameraya göstererek kasanın üstüne koydum. Daha sonra içime sinmedi tekrar şekerleri yerine koyarken market sahibi geldi. Bana teşekkür etti. Herkes senin yaptığını yapmazdı dedi. diye konuştu.

Nedim İşgören, Rüya’ya teşekkür ederek, Çocuklar bizim çiçeğimiz böyle bir davranışta bulunduğu için ona dükkanımı emanet ederim. diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar