İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER İÇİN KERMES DÜZENLENDİ !

3.325

2018-2019 eğitim öğretim sezonu başlarken ihtiyaç sahibi öğrenciler için kermes düzenlendi. “Düzceli Kadınlar Çocuklar İçin El Ele” sloganıyla Anıt Park Meydanı’nda kermes düzenledi. Yiyecek, içecek ve bazı tekstil ürünlerinin yer aldığı kermese Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar, sivil toplum kuruluşları üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan çalışmanın önemine değinen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay “Ne zaman bir yardım konusu olduğunda Düzceli hanımlarımız hemen orada. Bu yüzden hanım kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Biliyorsunuz bundan altı yedi ay önce Afrin için bir kermes düzenlenmişti. Şu an ise eğitime destek vermek için kermes düzenliyorlar. Kendileri bir anne olarak bir bacı olarak bu konularda çok duyarlı davranıyorlar. Buradaki kermesimizde her türlü yiyecek, içecek ve çeşitli tekstil ürünleri var. Biz de bu kermeste satılan ürünlerden alacağız ve destek olacağız. Eğitim camiasındaki öğrencilerimizi korumak, gözlemek bizim görevimiz ancak hanım kardeşlerimizin bunları görmesi ayrı bir duygudur.” dedi.

Program öğrencilerin folklor gösterimiyle devam ederken kermesten elde edilen gelir Düzce genelindeki okullardan elde edilen verilerle belirlenen ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılacak.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar