CUMAYERİ TARİHİNDE İLK YAŞANIYOR !

684

Cumayerinde siyaset tarihinde bir ilk yaşanıyor. İlçede ilk kez bir kadın belediye başkan aday adayı resmen belediye başkanlığı için müracaatta bulundu. Cumayeri Belediyesi’nde Ekonomist olarak görev yapan Kübra Arslan başkanlık için resmen talipli oldu ve aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.

1987 Sakarya doğumlu alan Arslan aynı zamanda Ak Parti eski ilçe Başkanı Muammaer Arslan’ın da kızı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilk Tanışmasının 2003 yılında olduğunu belirten Arslan o günden sonra Ak Parti ile gönül bağının oluştuğunu söyledi. 2008-2012 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünü Amerikadaki Krizler ve Fed Politikaları üzerine çalışmam ile tamamlayan Arslan, Ankara Sermaye Piyasası Kurulunda da staj yaparak eğitimini tamamladı.

2013 yılında Cumayeri Belediyesine Ekonomist olarak atanan Arslan, 5 yıl süre ile bu görevini başarı ile yürüttü. 2017 yılında Işık Üniversitesi İşletme yöneticiliği programında Helal Ürünlere olan Talep ve Türkiye ekonomisine olan katkısı Çalışması ile Yüksek Lisansını tamamlayan Arslan ardından bir çok STK’da görev aldı. Düzce Gençlik Hareketi Derneği Kuruculuğu, Düzce Tügva Kadın Koordinatörlüğü, Genç Stratejik Araştırmalar Derneği, Düzce Müsiad Kurumsal İlişkiler Başkanlığında görev alan Arslan, 2017 yılında Kudüs’e giderek Bölgede yaşanan sorunlar ile ilgili de çeşitli girişimlerde bulundu. Çeşitli sosyal projelerde de bulunan Arslan Özellikle Güneydoğuna Eğitim alanında önemli projelerde yer aldı.

Cumayeri Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını yapan Arslan Seçilmesi durumunda Düzce İlinin de ilk kadın Belediye başkanı olarak tarihe geçecek.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar