AK PARTİ’DE ADAY ADAYLARI BELLİ OLDU !

601

2019 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler için Ak Parti’de aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. Başvuru sürecine dahil edilmeyen Belediye Başkanları, il ve ilçe başkanları ile ilgili kararı ise genel merkez verecek !

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Ak Parti’nin merakla beklenen aday adayları belli oldu. Bir önceki seçime göre aday adaylığı müracaatında sayı düşerken İl belediye başkanlığına ise sadece 9 başvuru gerçekleşti.

ADAY ADAYLARI DÜZENLENEN PROGRAMLARLA TANITILDI

Ak parti Düzce İl Başkanlığı başvuru yapan aday adaylarını düzenlediği programla kamuoyuna tanıttı. İl Belediye Başkan aday adayları il başkanlığında düzenlenen program ile tanıtılırken ilçe belediye başkan aday adayları ile ilçelerde düzenlenen programlarla tanıtımı gerçekleştirildi.

Yapılan başvuru süreci sonucunda Düzce İl Belediye Başkanlığı için, Murat Caymaz, Faruk Çakmak, Orhan Aydın, Aziz Aksoy, Yusuf Ercan, Osman Çakır, Salih Pak, Talip Çabukoğlu ve İdris Çalışkan başvuruda bulundu.

İLÇELER DE ADAY ADAYLARI BELLİ OLDU

Yerel seçim süreci devam ederken Ak Parti’de ilçe Belediye Başkan aday adayları da netlik kazandı. Buna göre Akçakoca’da; Erdoğan Yanmaz, Kaynaşlı’da; Adnan Ün, Ahmet Türkmen, Ersin Caner, Nihat Keskin,Osman Usta, Osman Altınışık,Ömer Faruk Toğrul, Arda Ulusoy, Cumayeri’nde; Kazım Sağlam,Birol Güzel, Mustafa Lafçı,Kübra Arslan, Akif Eroğlu,Sedat Genç, Gölyaka’da; Muzaffer Coşkun, Yakup Demircan, Murat Acar,Mümtaz Faik Genç,İbrahim Keleş, Gümüşova’da; Ersoy Gündoğdu,Çilimli’de; Ekrem Kerim Özdemir, Hüseyin Çelebi, Fatma Korkmaz, Yığılca’da; Ünzile Baloğlu, Fahri Altınkayık ve Fikret Çıracı aday adayı oldular.

BELDELERDE DE TALEP OLUŞTU !

Boğaziçi Beldesinde Belediye Başkan Aday adaylığı için, Murat Altınışık ve Salih Çavuş, Beyköy’de ise Musa Küçük ve Ali Usta aday adayı oldular.

İl Başkanı Hikmet Keskin, mevcut müraacat eden aday adaylarının dışında Belediye Başkanları ile il ve ilçe başkanlarının adaylık durumunun ise genel merkez tarafından kararlaştırılacağını belirtti.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar