ÇOBAN DALÇIK TRAFİĞE KAPATILDI !

316

D-100 Karayolu Çoban dal çık mevkiinde Düzce Belediyesi’nin ana su borusu patladı. Dal çık geçit şelaleye dönerken, D-100 karayolunun Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatıldı.

Düzce D-100 Karayolu Çoban mevkiinde Ankara-İstanbul istikametinde Düzce Belediyesi’ne ait ana su borusu patladı. Su borusunun patlaması ile birlikte dal çık geçidin duvarlarından akan sular mini şelale görüntüsü oluştururken, D-100 karayolu ise kısa sürede göle döndü. Yolda ve dal çık geçit duvarlarında yaşanan çökme ve yumuşama nedeniyle Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri Çoban mevkiinde Ankara-İstanbul istikametini trafiğe kapattılar.

Yaşanan durumu öğrenerek suyun patladığı alana giden Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, yaptığı açıklamada, “Çoban Kavşağı’nda 500’lük tabir ettiğimiz su borusu patladı. Şu anda trafik durduruldu bizim ekiplerimizde geliyor. Düzce’nin kuzey kesiminde sular kesildi. Ekiplerimiz sabaha kadar burada çalışacaklar. Korkulacak bir durum yok. Bütün ekipmanlarımız var. Çalışacağız ve sabah namazına doğru suları vereceğiz. Çökme tehlikesine karşı trafiği kapattık. Trafiği Hamidiye Mahallesi’nin o taraftan vereceğiz. Sürücülerimiz arka yolları kullanacaklar. Önlemlerimizi aldık” dedi.

Çalışmaların sabaha kadar devam etmesi ve bu süre içerisinde yolun trafiğe kapalı kalacağı bildirildi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar