SOFUOĞLU, RECEP TUNA’YA DESTEK İÇİN GELDİ

360

1 Mart yerel seçimlerine 28 gün kala adaylar projelerini tanıtmaya ve destek istemeye devam ediyor. Bu kapsamda partisinin yeniden devam kararı alarak aday gösterildiği Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna da, proje lansman toplantısı ile yapacaklarını Cumayerlilerle paylaştı.

Düzenlenen programa Ak Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Fahri Çakır, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Ak Parti İl Teşkilatı Başkanı Mustafa Keskin Ak Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü partililer ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması  ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan tanıtım toplanasında Milli Motosiklet sporcusu Kenan Sofoğlu’nun da olması dikkatlerden kaçmadı.

 

Ak Parti  Sakarya    Milletvekili    Kenan Sofuoğlu,  Düzce’nin  Cumayeri    ilçesinde yapılacak yarış pisti ile ilgili olarak, Hız tutkusu olan gençlerin bu tutkularını yaşayacakları yerler var mı Öyle bir yer yok.Biz bunu inşallah Cumayeri’nde yapacağız dedi. AK Parti    Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Cumayeri Belediye Başkan adayı  Recep Tuna’nın proje tanıtım toplantısına katıldı. Sofuoğlu, milli sporcu olduğu dönemde Cumayeri ilçesine yapacakları yarış pistinin halen tamamlanamadığına dikkat belirtti. Türkiye’de pist eksikliği olduğunu söyleyen Sofuoğlu, Daha önce  Ankara’da beni  Melih Gökçek    bile davet etti. Bu hayal projeyi herkesin beklediği projeyi gerçekleştirebilir miyiz diye gittik yeri belirledik, ardından danışmanlarını  İtalya’da benim yarışlarıma gönderdi. Parkur incelendi, alan belirlendi ama gel gelelim yapamadık. Bu projeyi hayata geçiremedik. Türkiye’de çok büyük bir eksilik var. Motor sporlarına uygun tesis yok. Bu pisti siyasi kimliğim yokken sporcuyken benim yapacağımı söylediler, bende arayış içindeydim. Biz mecliste 3 ay önce bir kanunu onayladık. Caddelerde hız drift yasaklanacak, cezalar arttırılacak. Peki bu hız tutkusu olan gençlerin bu tutkularını yaşayacakları yerler var mı Öyle bir yer yok. Biz bunu inşallah Cumayeri’nde yapacağız. diye konuştu.

Milletvekili Kenan Sofuoğlu ardından sevenleri ile bol bol fotoğraf çektirdi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar