BELEDİYE ÇALIŞANLARINDAN BAHAR TEMİZLİĞİ

187

Düzce Belediyesi tarafından yapılan, Düzce’nin park, bahçe, cami bahçeleri, mezarlık ve sokaklarının temizlenmesi için organize edilen “Bahar Temizliği” kampanyasını Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve belediye çalışanlarının sokaklara inmesiyle başladı.

Belediyenin bütün çalışanlarının katıldığı kampanyaya meclis üyeleri, Siyasi partilerin temsilcileri, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri de eşlik etti.

Düzce Belediyesi tarafından daha temiz, yaşanabilir bir düzcfe için temizlik kampanyası başlatıldı. “Bahar Temizliği” adıyla düzenlenen kampanyaya bütün belediye çalışanları, meclis üyeleri, siyasi partilerin il başkanı ve yönetim kurulları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Sabah saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle gecikmeli başlayan kampanyanın açılışında konuşan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; Düzce’yi tertemiz yapma gayretinde olduklarını dile getirdi.

Belediye Başkanı Dr. Özlü; “Bahar Temizlik kampanyamızı başlatıyoruz. Kampanya ile merkezdeki bütün sokakları, parkları, bahçeleri, camilerin bahçelerini, mezarlıkları temizleyeceğiz. Ramazan Bayramına kadar sürecek kampanya ile Düzce’nin sokaklarına caddelerine kadar her yerini temizleyeceğiz. Temizlik İmandan gelir diye bir söz vardır. Dolayısıyla biz tertemiz pırıl pırıl bir düzce oluşturacağız. Bu inançla göreve geldik. Bu kampanyamızda sürekli yürüteceğimiz çalışmaların bir başlangıcı olacak. Karayolları bölge müdürüyle de konuştum. Karayolları ekipleri de kendi sorumluluk sahasındaki yerleri temizleyecekler. Düzce bizim evimiz, evimizi tertemiz yapacağız. Vatandaşlarımıza da çağrımız, bu kampanyamız Ramazan Bayramına kadar devam edecek. Vatandaşlarımızdan, okullarımızdan diğer kamu kurumlarından da katılımlar olacak. En önemlisi de Düzcelilerin bu kampanyayı sahiplenmesi. Düzcelilerde bu kampanyaya katılacaklar. Düzce bizim evimiz diyorsak hep birlikte el birliğiyle evimizi temizleyeceğiz” dedi.

Ardından Belediye önünden başlayarak İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi, Spor Sokak, Avni Akyol Parkı ve Anıtpark meydanına kadar alanda Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve kampanyaya katılanlar yerlerdeki çöpleri toplayarak temizlik yaptı. Kalıcı Konutlar bölgesinde de ekipler bahar temizliği kampanyası kapsamında çalışma gerçekleştirdi.

Kampanyaya katılanlarla birlikte Anıtpark’a kadar çöp toplayan Başkan Dr. Özlü, Anıtpark meydanındaki eksikleri de yerinde gördü. Ağaçların kenarlarındaki oturma gruplarından kırık, ve kullanılmaz halde olanları ve kırık kaldırım taşlarını da tespit eden Dr. Faruk Özlü, kırık, sorunlu olan taşlardan, oturma gruplarına kadar her şeyin değiştirilmesi ve onarılması talimatını verdi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar