BELEDİYE TAHLİYE İŞLEMLERİNE BAŞLADI !

258

Valilik tarafından 775 sayılı Gecekondu Kanunu’na muhalefetten İnönü ve Avni Akyol parklarındaki usulsüz yapıların yıkılması yönünde alınan karar gereği, söz konusu yapıların tahliyesi için ekipler bugün harekete geçti. Belediye ekipleri İnönü Parkından başlamak suretiyle işletmelerin tahliyesine polis gözetiminde başladı.

Tahliye işlemleri ile ilgili olarak bir açıklama yapan İnönü Parkı işletmecisi Cahit Aydın ve Avukatı Okan Küçükakıncı konuyu yargıya taşıyacaklarını söylediler.

İnönü Parkı işletmecisi Cahit Aydın; ”Şeriatın kestiği parmak acımaz. Mehmet Keleş’in zamanından beri işletmenin kavgası var. Biz bu zamana kadar sustuk, konuşmadık, “Arkadaşımızdır” dedik. Bu işletme halk yararına çalışan bir işletme. Burayı istemeyen güruh Düzce’de belli bir güruh. Bu işletmeyi kendi menfaatimiz dışında milletin bekası için de kullandık. İnşallah böyle devam edecek. Bu konuda sayın belediye başkanımızı ziyarete gittiğimde benimle görüşmedi. Tahliye süresi yok, tebligat yok. Bugün geldiler, bugün boşalttılar. Kimse küsmesin belediye kendi yapmış olduğu bir suçu valiliğe yıkmak için reysen tahliye yaptı. Böyle bir kanun, hak yok. Valiliğin burada hiçbir kabahati yok. Bütün kabahat Faruk Özlü’nün şahsi kinidir, şahsi kaprisidir, şahsi kibiridir. Ben burada hukuksuz bir şekilde işletmecilik yapmadım,yapmam da. Mehmet Keleş’in zamanında başlayan sözleşmelerle meclis kararlarıyla ve kiramızı ödeyerek yapıldı. Benim belediyeye hiçbir borcum yok. Burada Amerikan firmaları çalışırken düşmanlık yaparken kendi belediyemin yapmış olduğu saldırı çok ağrıma gidiyor. Faruk Bey sizi Allah’a havale ediyorum. Bunun hesabını meşherde vereceksiniz. Bu iş, valiliğin bir işi değildir.” dedi.

Aydın’ın Avukatı Okan Küçükakıncı müvekkiline 10 yıllığına kiralanan İnönü Parkı’nın kira süresi bitmeden usulsüz bir şekilde başkasına kiralandığını savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İhale işleminin iptali için davayı açtık, yürütmenin durdurulması kararı aldık. Yargılama süreci devam ediyor, yürütmenin durdurulması kararı henüz mevcut. Ayrıca bölge adliye mahkemesinden kiracılık sıfatının devam ettiğine ilişkin mahkeme kararımız da var. Gelen ekibe bu kararı da bildirdik. Yargı yolu ile elde edilemeyen sonucu, valilik kararı ile elde edilmeye çalışılmaktadır. Gerekli hukuki bilgilendirmeyi yaptık, yargı yoluna başvuracağımızı bildirdik. Bundan sonraki süreçte zararımızın giderilmesi için ilgili mercilere başvuru yapacağız.”

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar