İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ İFTAR DAVETİNE KATILMAMA KARARI ALDI !

155

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Belediye Meclis Üyelerine bu akşam vereceği iftar davetine İyi Parti Belediye Meclis Üyeleri katılmama kararı aldı. Kararı İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er açıkladı.

Er açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlu’nün bu akşam Belediye Meclis üyelerine vereceği iftar davetine partimiz belediye meclis üyelerinin katılmayacağını ve nedenlerini kamuoyu ile paylaşmak isterim.

İyi Parti Düzce Teşkilatı ve Belediye Meclis Üyeleri olarak,Ekonomik daralma gerçeği ve Belediye’nin içersinde bulunduğu borç sarmalına çözüm bulma adına, öncelikli katkının Belediye Meclis Üyelerince yapılması gerektiği ve Düzce Belediyesinin harcamalarında göstermesi gereken tasarrufa yönelik titizliğin, Düzce Halkına önderlik edeceği bilinci ile Huzur Haklarımızı almama kararı almıştık.

Şimdi de belediye bütçesinden karşılanacak olan iftar programına katılmayacağımızı belirterek, böyle bir dönemde müsriflik sayılabilecek harcamalardan vazgeçmek için öncü bir adım atmak istiyoruz.

Ayrıca Belediye Meclis Toplantılarına Belediye Başkanımızın Başkanlık etmemesini doğru bulmadığımız ve bu hususta kendisinin Belediye Meclis üyelerine ve Düzce Halkına karşı olan sorumluluğunu yerine getirmediğini de hatırlatmayı bir görev sayıyoruz.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar