KIZILAY’DAN SELZEDELERE YARDIM ELİ !

156

Gölyaka’da önceki gün 2 saatlik sağanak yağışın ardından meydana gelen sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya başlandı. Bir yandan hasar tespit çalışmaları yapılırken diğer yandan Kızılay tarafından selzedelere kahvaltı ve yemek dağıtılmaya başlandı.

Gölyaka Kardüz Mevkiinde meydana gelen sağanak yağışın ardından bölgeyi harabeye çeviren sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Düzce Valiliği, AFAD, Düzce ve Gölyaka Belediyesi yanı sıra çevre belediyelerin de desteği devam ederken Türk Kızılayı Düzce Şubesi bölgeden ayrılmıyor. Sel felaketinin yaşanmasının ardından bölgeye konuşlanan Türk Kızılayı ekipleri temel ihtiyaç maddelerini de karşılıyor. Sabah saatlerinde sel felaketinden etkilenen vatandaşlara kahvaltı dağıtımı yapan Kızılay Ekipleri öğle ve akşam yemeklerini de karşılıyor.

Türk Kızılayı Düzce Şube Başkanı Halil Aydin yaptığı açıklama da ” Sel afetinde mağdur olan tüm vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını da Türk Kızılayı ekipleri olarak karşılıyoruz, bölgede hayat normale dönünceye kadar da buradayız” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar