MADALYALARI TÖRENLE VERİLDİ

146

Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev alan gazilere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarafından gönderilen “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı” düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı, ‘Hepinize devletimiz adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına şükranlarımı arz ediyorum’ dedi.

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan törene Düzce Valisi Dr.Zülkif Dağlı, Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Albay Hakan Bayrı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, Vali Yardımcısı Abdülgani Mağ, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Düzce Şubesi Başkanı Vedat Nefesoğlu, kurum müdürleri, protokol üyeleri ve gaziler katıldı.

Vali Dr. Zülkif Dağlı törende yaptığı konuşmada; ‘Anlamlı bir gün için bugün burada toplandık. Kıbrıs gazilerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gönderdiği ve bizimde size tevcih etmekten büyük mutluluk ve onur duyacağımız madalyalarımızı vermek üzere bir araya geldik. Bizim devletimiz gazilerimize madalya vermişti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de böyle bir madalyanın tevcihinin gerçekleştirilmesi gerçekten güzel ve takdire şayandır’ diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar