BAŞKAN ŞAHİN; DÜZCE’DE İSTİHDAM EDECEK İŞÇİ BULAMIYORUZ!

276
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, milletvekili adayı olacağı yönündeki söylentilere açıklık getirdi. Aday olmayacağının altını çizen Şahin, uygun görülmesi halinde bir dönem daha oda başkanlığı yapmayı istediğini vurguladı. Şahin ayrıca Düzce’de işsizlik sorunu ile ilgili de bilbordlara ilan verdiklerini ancak yine de istihdam edecek insan bulamadıklarının altını çizerek Düzce’de işsizlik sorunu demek ki yokmuş diye konuştu.
 
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, gazeteciler ile kahvaltıda bir araya geldi. Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Şahin, daha sonra oda faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin Milletvekili adayı olmayı düşünüyor musunuz sorusu üzerine Oda başkanlığı görevine başladığında siyasi kimliğini Gaziantep Caddesinde bıraktığını belirten Şahin, “Ben milletvekili olacağım diye buraya seçilmedim. 31 kişiyiz ve ben 30 kişinin sözcüsüyüm. Kesinlikle milletvekili adayı değilim. Siyasetçilerin işi farklıdır. Ben oda başkanı olduğum zaman siyasi kimliğimi Antep Caddesinde bıraktım. Her partiye eşit mesafedeyiz. Anayasanın 35. maddesi 5174 sayılı kanuna tabiyiz. Biz üyelerimizin avukatlığını yapıyoruz, özü bu. Benim öyle bir düşüncem yok. Arkadaşlarım uygun görürse bir dönem daha oda başkanlığı yapmak isterim” diye konuştu.
Düzce’nin işsizlik gibi bir sonu olmadığını da dile getiren Şahin, Organize Sanayi Bölgesinde fabrikalarımız eleman sıkıntısı çekiyorlar, Bizler bu noktada Düzce’de bilboardlara elaman ilanı da verdik, ama kimse başvuru yapmadı. Demek ki Düzce’de iş arayan yokmuş diye konuştu.
Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar