ELEŞTİRİLERİN HEDEFİNDEKİ ÖZLÜ’DEN DÜZCESPOR’A DESTEK SÖZÜ!

112
Düzcespor’a destek vermediği gerekçesiyle spor çevrelerince sürekli eleştirilen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzcespor’a yasal yollarla her türlü desteği vereceğini açıkladı.
 
Belediye encümen toplantı salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Özlü, Düzcespor yönetiminin başarıları ile Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.
 
Belediye binasından başlayarak şehri Düzcespor bayrakları ile süsleyeceklerini ifade eden Özlü, kulübe yasal yollarla her türlü desteği vereceğini açıkladı.
 
Özlü, şunları söyledi: “Şehrimizin güzide spor kulübü Düzcespor’un bu sezondaki başarı ve performansından bir Düzceli olarak büyük mutluluk duyuyorum. Gösterdikleri performans ve başarılarından dolayı başta Kulüp Başkanı Sayın Gökhan Kapoğlu ve onun değerli çalışma arkadaşları olmak üzere, kulübümüze gönül veren, destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
 
Bir şehrin eşrafının ve taraftarlarının şehrinin kulübüne içtenlikle sahip çıkması halinde nasıl büyük bir başarı elde edilebileceğini göstermesi bakımından Düzcespor Türkiye’ye örnek olmuştur. Baştan beri istediğim ve ifade etmeye çalıştığım işte tam da budur. Doğru olan da budur.
 
Düzce Belediyesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ile birlikte geçen yıl Düzce Belediyesi Spor Akademisini kurduk. Spor Akademisi ile Düzce Belediyesi ile Milli Eğitim, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü imkanlarını bir araya getirmeyi ve bir sinerji oluşturmayı hedefledik. Geçen yıl 5000 gencimize ulaştık. Yaz Okulu açtık. Spor şehri Düzce olma yolunda ilk önemli adımı attık. Halen 6 ana branşta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye gelirlerimizin binde 12 ye kadarını Spor Akademisi yapılanmamız kapsamında spor şehri Düzce için kullanmayı öngörüyoruz. Spor akademisi, spora meraklı binlerce Düzceli gence imkân sağlayarak, onları mutlu edecek.
 
Spor Akademisi yapılanması Düzcespor’a kalıcı bir destektir. Zira Spor Akademisi Düzcespor’un altyapı sorunlarının çözümüne kalıcı katkı sunacak. Ayrıca Spor Akademisi yapılanması ile amatör spor kulüplerimizde oynayan Düzceli gençlerden Düzcespor’a ve başka profesyonel Spor Kulüplerine oyuncu yetiştireceğiz. Bu yöntemle Düzcespor Yönetiminin oyuncu transfer maliyetleri düşecek. Kulüp Yönetimi uzun dönemde çok rahatlayacak. Ayrıca Düzce’den profesyonel oyuncu gençler yetişecek.
 
Spor Akademisi yapılanmamız Türkiye’ de bir ilktir. Türkiye ye örnek bir oluşumdur. Düzce Belediyesi’nin Düzcespor’a en büyük kalıcı desteğidir. Spor Akademisi yapılanmamız, Düzcespor’a, Düzce Amatör Spor Kulüplerine ve Düzceli gençlerimize hayırlı olsun.
 
Başarılarından gurur duyduğumuz Düzcespor’u istikrarlı bir biçimde yarınlara taşımak hepimizin görevidir. Düzce Belediyemiz, her koşulda Düzcespor’un yanında olmaya, kulübümüze destek vermeye devam edecektir.”
 
Başkan Faruk Özlü, bugün önemli bir maç çıkacak olan takıma da başarılar diledi.
Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar