UĞUR OKULLARI 19 MAYIS COŞKUSUNU SAMSUN’DA YAŞADI !

164

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Düzce Uğur Okulları Samsun’a gezi düzenledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal meşalesini yakmak için Bandırma Vapuru’yla Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919’un 103’üncü yıldönümünde Samsun’a giden Düzce Uğur Okulları öğrencileri, bu anlamlı günü büyük bir coşkuyla kutladılar.

Öğrenciler Samsun’da ilk olarak Bandırma Vapurunu ziyaret ettiler. Ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için adım attığı Tütün iskelesini yakından gördüler. Öğrenciler burada Solo Türk Uçak gösterilerini de izlediler. Öğrenciler daha sonra Valilikçe düzenlenen kutlama programlarına katılarak 19 Mayıs coşkusunu Samsun’da gururla yaşadılar.

VALİ DAĞLI’DAN UĞUR OKULLARINA ÖZEL TEŞEKKÜR!

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Uğur Okulları’nın 19 Mayıs Kutlama programlarına katılmak için Samsun’a gerçekleştirdiği ziyaret programından dolayı okul yönetimine teşekkür ederek ‘’ çocuklarımıza Milli Mücadele ruhunu aşılamak adına yapılan bu ziyaretten ötürü okul yönetimini kutluyor ve tebrik ediyorum.’’ Diye konuştu. Vali Dağlı okul öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar