YUNUS BANNER2
YUNUS BANNER

DÜZCE’DE SELİN YARATTIĞI HASAR GİDEREK BÜYÜYOR!

499

Düzce’den selin yarattığı hasar giderek büyüyor. Ev ve iş yerlerinin sular altında kaldığı kentte içme suyu ana hattı da sel nedeniyle kesildi.

Gölyaka’da sel nedeniyle 180 bin civciv öldü, inşaat halindeki otel yıkıldı, köprüler ve yollar çöktü.

Gölyaka ilçesinde sel nedeniyle tavuk kümesi sular altında kaldı. Sular altında kalan tavuk kümesinde 180 bin civciv öldü. Kümesin sorumlusu Ercan Arı, “Dere yatağı yön değiştirerek, direkt kümese doğru akmaya başladı. Yarım saat içinde de kümes komple sular altında kaldı. 370 bin hayvanımız vardı, alt katlardaki 180 bin hayvan telef oldu. Şu anda üst kattaki hayvanları yaşatmaya çalışıyoruz. ‘Yağmur devam etmesin’ diye dua ediyoruz” dedi.

Düzce’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan regülatörünün bulunduğu Uğur Suyu taşarak yolun ve ana hattın paylamasına neden oldu. İki ayrı bölümden toplam 600 metrelik ana su hattı sel sularına kapıldı. Sel nedeniyle yollar kaydı, köprüler çöktü.

Derdin köyündeki kaplıca oteli inşaatının ise bir kısmı çöktü. Yükselen sel suları nedeniyle otelin diğer bloklarının da yıkılabileceği açıklandı. Bir bloğu yıkılan termal otelin, yakın zamanda hizmete başlamasının planlandığı öğrenildi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar