YUNUS BANNER2
YUNUS BANNER

CUMAYERİ’NDE DEPREM PANELİ DÜZENLENDİ!

238

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun Ülkemizde yaşanan son depremler sonrası aldığı önlemler kapsamında ilçede bir deprem paneli gerçekleştirdi. Önemli akademisyenlerin katıldığı panele ilçedeki müteahhitler başta olmak üzere, mühendisler, mimarlar, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Panelin açılış Konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu; ‘’Öncelikle bizleri kırmayıp düzenlediğimiz Cumayeri Deprem Paneli’ne gelen kıymetli akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. Biz deprem konusunda Cumayeri ve Düzce olarak tecrübeliyiz. 1999 yılında yaşamış olduğumuz hem 17 Ağustos Kocaeli hem de 12 Kasım Düzce depremi ayrıca 23 Kasım 2022’de yaşamış olduğumuz fakat Maraş depremini görünce söylemeye bile utandığımız 5.9’luk depremleri yaşadık. 6 Şubat Kahramanmaraş depremi herkesin kendi noktasında bir değerlendirme yapmasını sağladı. Bölgeyi gezip gören biri olarak, orada yıkılmış bir binada vefat eden 10’larca vatandaşımızın olduğunu görünce, bu binanın ruhsatının altına imzayı ben atmış olsaydım, bu vicdan azabı ile nasıl yaşayacağımı düşündüm. Depremleri engelleme şansımız yok ama tedbir alma olanağımız var. Herkes kendince tedbirlerini alarak bu durumdan minimum hasar ile atlatmamız gerekiyor. Bizde Cumayeri Belediyesi olarak bugün burada ilçemizin geleceğini inşa etmek adına ilk adımımızı atıyoruz. Hocalarımız ile ilçemizin jeofizik yapısı olsun, bina yapıları olsun bir çalışma başlatıyoruz. İnşallah Cumayeri bu çalışmalar ile daha düzenli, daha güvenilir ve yaşanabilir bir şehir olacaktır’’ dedi.

Panele; Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Utkucu Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ali Silahtar Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Şamandar Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Aslan Emekli Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Hakan Polat Scope yapı ve enjeksiyon teknolojileri limited şirketi genel müdürü inşaat yüksek mühendisi Rüştü Gökhan Günel’in sunumları vatandaşların soruları  ve akademisyenlerin cevapları ile program devam etti.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
İmage To Text Windows 11 Key