KALTU; BETON YASAKLARI BİZİ OYALADI!

235

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Okan Kaltu, gerek Düzce gerekse de Maraş depremleri ile yapım süreci uzayan buna karşın çalışmalarda sona yaklaşılan Düzcespor Yedek Stadına ilişkin değerlendirmede bulundu. Kaltu, “Biz bu yatırımı memleketimize yapıyoruz. Düzce’ye yapıyoruz. Onun için insanların az daha sabırlı az daha sağduyulu olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Spor Şehri Düzce’ başlığı özelinde ortaya koyduğu vizyon ile şehrin hem kuzeyi de hem de güneyini spor kompleksleriyle donatmaya yönelik çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor.

Şehrin güneyinde kalan Şıralık bölgesinde yapım çalışmaları tüm hızıyla sürdürülen ve TFF standartlarında hem Düzcespor’un maçlarını oynayabileceği yedek stadyumun  hem de amatör sporlara ev sahipliği yapabilecek şekil de kompleks olarak hazırlanan alandaki son durumu Başkan Yardımcısı Okan Kaltu değerlendirdi.

 

DÜZCE DEPREMİ VE BETON YASAĞI
Yedek stadın yapıldığı alanda çalışmaları ve stadın son durumun değerlendiren Kaltu, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatları doğrultusunda şehrin iki kısmında spor kompleksi oluşturduklarını ifade ederek, “Dedik ki; Düzcespor’un ikinci deplasman maçına yetiştireceğiz burayı. Her zaman istenildiği gibi olmuyor. 23 Kasım depremini yaşadık. Depremden sonra hayat duruyor. Dolayısıyla Çevre Şehircilik Bakanlığı da depremden sonra beton yasağı getiriyor. O anda da bizim tribünün beton kısmıydı. En önemli kısmı. Bunun üzerinde insanlar maç seyredecekler. Demiri örülmüş şekilde biz depreme yakalandık. 45 gün betonun dökülmesini bekledik. Bu bizi oyaladı” dedi.

MARAŞ DEPREMİYLE YAŞANAN AKSAMA
Düzce depreminin hemen akabinde beton yasaklarının kalkmasıyla birlikte hızlı şekilde işe başladıklarını kaydeden Okan Kaltu, “Bu sefer 6 Şubat depremi oldu. Maraş depremi. Buradaki iş makinelerinin çoğu oraya gitti. Kendi belediyemdeki makineleri de oraya gönderdim. Aksamalar oldu. Olmadı demiyoruz. Ama inanın biz burada elimizden gelenin en iyisini yaptık” şeklinde konuştu.

 

DÜZCESPOR’A HAYIRLI OLSUN
Şıralık’ta yapım aşamasında sona yaklaşılan stadyumun Düzce’nin yedek stadı olduğunu üzerine basa basa tekrar eden kaltu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Ana stat Belediye Başkanımızın girişimleriyle yatırım planına alınmış durumda. Devletin yatırım planına alması demek 2 sene de belki 3 sene de hizmete girecek demektir. Orası da çok güzel olacak. Sadece ana stat olmayacak. Gençlerin antrenman yaptığı yani her spor dalının olduğu bir spor kompleksi olacak. Şehrin Kuzey Spor Kompleksi olacak. Planlamamız bu yönde.

TFF’yi çağırdık. Şu imalatı yaptık doğru mu? Bu imalatı yaptık ne dersiniz diye. Onlarında görüşlerini alarak yapıyoruz ki; yarın bir gün burada maç oynanacak. Hiçbir şekilde önümüze engel çıkmasın. En kısa zamanda Allah izin verirse Düzcespor maçlarını burada oynayacak. Bütün alanları biz burada en kısa zamanda bitirip teslim edeceğiz. Düzcespor’a hayırlı olsun. Biz bu yatırımı memleketimize yapıyoruz. Düzce’ye yapıyoruz. Onun için insanların az daha sabırlı az daha sağduyulu olmasını temenni ediyoruz.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
İmage To Text Windows 11 Key