YUNUS BANNER2
YUNUS BANNER

SAHİBİNDEN.COM’U KOPYALAYIP BİR HAFTADA ÇOK SAYIDA KİŞİYİ DOLANDIRDILAR!

94

Dolandırıcılar bu kez de Dünyanın en iyi ilk üçü arasına giren Sahibinden.com’u klonlayıp sahte ilanlarla çok sayıda kişiyi dolandırdılar.

 

Her gün yeni bir dolandırıcılık hikayesi duyuyoruz. Dolandırıcılar bu kez de halkı en güvendikleri site üzerinden vurmaya başladılar. Facebok ve instagrama sponsorlu reklam veren dolandırıcılar , mobilya ve elektrikli ev aletlerini yarı fiyatından önce ilana koyuyorlar, ardından ilanı gören kişiler whatsup üzerinden kişi ile iletişime geçiyorlar. İletişim kurdukları dolandırıcı ile pazarlık yapıp fiyatta anlaşınca sıra ürünü güvenli bir şekilde satın almaya geliyor. İşte bu noktada vatandaşların güvenini kazanmak isteyen dolandırıcılar klonladıkları sahte sahibinden.com sitesi üzerinden sahte ilan kodu ile link gönderiyorlar ve param güvende uygulaması ile ürünü teslim aldıktan sonra siz onay verdiğinizde para bizim hesabımıza düşüyor yalanı ile size verilen ibana para aktarılıyor. Sonrasında ise gerçek Sahibinden.com sitesine girdiğinizde ise size verilen ilan kodu ile alakalı herhangi bir ilan olmadığını görüyorsunuz. Dolandırıcılarla iletişime geçtiğinizde ise size ilanın doping süresi dolduğunu ve ilanı bu yüzden sadece sizin link üzerinden görebildiğiniz yalanı ile karşılaşıyorsunuz. Parayı gönderdiğiniz anda ise dolandırıcılarla olan iletişiminiz bir anda kesiliyor ve hiç bir şekilde dolandırıcılara ulaşamıyorsunuz. 

 

 

Son zamanlarda çok sayıda kişinin yanılgıya düşerek güvenle ucuza aldığını sandığı ürünler ise hiç bir zaman elinize ulaşmıyor. Siz siz olun bu şekilde size ürün satmaya çalışan dolandırıcılara asla kanmayın. 

 

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar